Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt hogyan lehetne kivitelezni...

Ezt hogyan lehetne kivitelezni? (Elektromos áramot szeretnék előállítani)

Figyelt kérdés
Egy grafikus kártyából kiszerelt hűtő ventillátort egy műanyag henger tetejére ráépítettem, majd vízbe raktam és mesterségesen hullámokat gerjesztettem. A levegő mozogni kezd a csúben és a propellert mozgatja. A készüléket bemutattam tanáromnak és kipróbáltuk vele, hogy termel-e elektromos áraot és sajnos nem termelt. Milyen propellert alkalmazzak ami mindkét irányban tud dolgozni?
2010. szept. 8. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Azért nem termel, mert egy digitális hall ic van benne, azt ki kéne kötni belőle.
2010. szept. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt a hall ic-t, mi módon tudnám kiiktatni, ha öntött műanyag és csak egy kis matrica levétele után tünt ki, hogy két kör alakú nyílás van mely láthatóvá teszi az áramköröket...
2010. szept. 8. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudsz áramot előállítani, de a befektetett energia több lesz ,mint amit előállítasz!
2010. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szelepeket iktatnánk be melyeket a levegő áramlása rugó segítségével mozgatna tehát a forgó alkatrész csak egy irányba tudna mozogni.
2010. szept. 8. 18:11
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Hogy a csudában termelne áramot egy tekercses motor? Nincs mágnes ami metszené erővonalaival a vezetéket!
2010. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem láttál még kerékpárdinamót? Mekkora mágnes van abban?
2010. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A "kerékpárdinamó" ugyan nem dinamó, de ez most lényegtelen.

A házában bizony van egy gyűrű alakú mágnes.

A kis PC ventillátorokban is van. Ha kézzel forgatod érződik a mágnes ereje.

2010. szept. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!