Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet mesterséges úton...

Hogyan lehet mesterséges úton drágaköveket előállítani?

Figyelt kérdés
Szerintem lehet, mert hallottam, hogy gyémántot már sikerült szintetikusan lépezni laborban.
2011. aug. 31. 16:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem lépezni, hanem képezni. :)
2011. aug. 31. 16:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt van szó az előállításról is:

[link]

2011. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem csak laborban.


ipari gyémántot nagytételben állítanak elő pl. kőzetmegmunkáló szerszámokhoz grafitból hatalmas nyomás és hőmérséklet mellett.


[link]

2011. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mást nem lehet? Úgyértem, más drágakövet? Rémlik, mintha nemcsak a gyémántot sikerült volna megcsinálni. Igazán kíváncsi vagyok rá.
2011. aug. 31. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint minden (vagy majdnem minden, kicsit is értékes) drága- és féldrágakövet tudnak hamisítani, ezek közül igen sok a mesterséges kő. Pl. a drágakövekről szóló "kishatározó" könyvecském azt írja, Edmond Frémy 1877-ben állította elő az első szintetikus rubint, azonban ma Verneuil "cseppolvasztásos" módszere használatos. Ezzel a korundokat lehet mesterségesen előállítani. Egy francia vegyész, Gilson nevét említi még, ő is sokféle mesterséges drágakő-előállítási módszert dolgozott ki.
2011. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Nagy kérés lenne egy az általad szóba hozott dologgal kapcsolatos link? Hálás lennék érte. :)

2011. aug. 31. 19:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérlek... ha a Korund szócikkre rákeresel a Wikin, ezt írja a Mesterséges előállítás címszó alatt:

"Napjainkban már nagyobb mennyiséget állítanak elő belőle, mint amennyit a természetes lelőhelyek szolgáltatnak. Elektromos kemencében bauxitból, 3000 °C-on szintetizálható. A forgalomban lévő ékköveket, valamint a műszerek/órák tengelycsapágyául szolgáló korundot is mesterséges úton, ún. Verneuil-kemencében állítják elő."


Amúgy nekem ez a könyvem van meg, amit itt jelölnek forrásként:

Medenbach, Olaf, Sussieck-Fornefeld, Cornelia - Ásványok, Magyar Könyvklub, Budapest, 1992


Ez pedig szintén itt jelölt forrás, ingyen megtekinthető a MEK anyagai között:

Dudichné Dr. Vendl Mária, Koch Sándor - A drágakövek, Magyar Természettudományi Társulat, Budapest, 1935


Itt a linkje, ha meglátod a teljes címet, mindjárt jobban fog tetszeni:

[link]


Olvasd egészséggel. Határozottan ajánlom figyelmedbe a III. részt.

2011. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!