Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A hagyományos televíziózás/tév...

A hagyományos televíziózás/tévézés pár év múlva teljesen visszaszorul, mivel minden létező tartalmat digitálisan töltögetünk majd le (persze törvényes előfizetés birtokában)?

Figyelt kérdés

2022. jan. 23. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Már aki. Van még pár olyan őskövület, aki néz tévét is, persze nem akármit. Lehet, hogy valakit érdekel, ami téged nem, pl. stúdióbeszélgetések, hírek, dokumentumfilmek, stb.
2022. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Pár év helyett pár évtizedet írnék, mert vannak rétegek, főleg idősek, akiknél lassan kopik ki a hagyományos TV-zés.
2022. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
1. vagyok. Tévében leadhatnak olyat, amit nem tudsz streamelni, főleg nem ingyen, hiába érhető el rengeteg film és más műsor. Nem is értem azokat, akik bűszkén állítják, hogy évek óta nem néznek tévét. Még rádiót is hallgatok...
2022. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 mi az, amit TV-ben leadhatnak, neten nem? Nem kötözködni akarok, csak tényleg érdekel, mire gondolsz?
2022. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyes dokumentumfilmek, sportesemények, élő műsorok, amiket aztán nem töltenek fel. Ha gondolod, nézd meg különböző adók programját, és keress rá néhány műsorra, fent van-e valahol. Főleg szinkronizálva.
2022. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem technikailag nem lehetséges vagy jogilag nem megoldható. Attól, hogy nincs igény ilyen szolgáltatásra, ezért nincs, az nem azt jelenti, hogy évek múlva se lesz, ahogy egyre kevesebben néznek TV-t és egyre többen online néznek mindent.
2022. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez olyasmi, mint a készpénzes fizetés. Elavult ugyan, de sokszor kényelmes és hasznos. Sok embernek az egyedüli opció, ahogy a tévé is. Képzeld el pl. hogy már nem lesz pénzed előfizetni a netre, vagy nem akkora csomagra, legfeljebb tévére, aztán már arra sem, és marad az antenna. Én pl. nem akarok mindig válogatni, hogy most épp mit streameljek. A kettő kiegészíti egymást. Amikor volt Netflixem, akkor sem csak azt néztem.
2022. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen most gondolkodom a TV előfizetés megszüntetésén, lehet, hogy nekem elég az internet.

A készülékemen tudom fogni és azok az adók, amelyeket nézek, azok többnyire interneten is elérhetők, sőt, rádióadások is vannak, amit tv-n foghatok jelenleg, bár az is a médiaboxon keresztül megy, de azoknál is elérhető az internetes adás.

Amúgy sem sok TV műsort nézek, vetélkedők, nem érdekelnek, a sokszor látott régi filmekből néha megnézek egy kis részt a reklámig, ha az éppen látványos, inkább csak sporteseményeket, néha hírműsorokat, amelyek nem szélsőségesek, valójában legtöbbször pont úgy használom a TV-t, mint a laptopot, csak nagyobb képernyőn, van hozzá Bluetoothos egér és billentyűzet is. Ha magát a Tv-t nézem, az csak annyival jobb, hogy a távirányítóval egy gombnyomás és váltom a csatornát, vagy beírom a számát, amíg a neten tovább tart elérni az ingyeneseket, a fizetős meg itt is, ott is pénzbe kerül.

Most, hogy mindennek emelik az árát, lehet, hogy érdemes lesz visszamondani a TV előfizetést, mert a tejföl, meg a többi termék árának emelkedését valahol meg kellene spórolni, majd kikalkulálom, mennyit tudok ezzel nyerni és tudom e kényelmesebbé tenni a net Tv-k elérését valami appal, vagy tudok e belenyúlni a TV op.rendszerébe és majd meglátom, van e értelme a rendes TV adások lemondásának?

Mellesleg Youtube, Netflix, Primevideo, Rakuten TV eléréséhez van közvetlen gomb a távirányítón, az utóbbi kettőn egy csomó - főleg angol nyelvű - tv adás található, azokat ugyanúgy kell navigálni, mintha rendes adás lenne, holott csak netTV-k, talán magyar nyelvű is lesz egyszer így csomagban.

2022. jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Már most is közel járunk hozzá. Én és a szüleim már nem nagyon nézünk hagyományos tv-t, nekem nincs készülékem se.


Persze az idősebb rétegekből inkább kigalásos alapon fog eltűnni

2022. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!