Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egyik tanárom ezt mondta: "Az...

Egyik tanárom ezt mondta: "Az igazi tudás a kezedben van, nem pedig a fejedben." Ti mennyire értetek ezzel egyet? Pro és kontra kíváncsi volnék.

Figyelt kérdés

A tanár itt a gyakorlás fontosságára, a módszerek elsajátítására gondolt.

De én tovább mennék..

Nem elég a konstruktív és távlati gondolkodás.

A módszereket tudni kell alkalmazni, amit megtervezel tudni kell hogyan valósítható meg, mégha ez nem is a te feladatod ismerned kell az eljárásokat és a kiaknázatlan lehetőségeket.

Szerintem a legfontosabb minden területen a "hogyan?" kérdésre választ találni.



2022. febr. 16. 00:21
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen egyetértek vele, mert az az ember aki elméletben megtanult valamit az sehol sincs ahhoz képest, aki tapasztalta, és tudja. És akkor efölött van az aki megtaulta és utána megtapasztalta.
2022. febr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Az igazi tudás a fejedben van. Ami a kezedben van,az az alkalmazás.

Az ismeretnek több szintje van. Első az ismeret maga. Második ennek megértése, ami nagyjából azt jelenti, el tudod helyezni a konkrét témát a tématerületen. A következő a készség szintje, amikor ezt akármikor alkalmazni is tudod, azaz egy problémával szembe kerülve, tudod, mihez nyúlj. A tudásnak van ezen felül egyes területeken alkalmazási, gyakorlati szintje. Ez konkrétan egy manuális begyakorlás, ami már nem ismereti szint, hanem alkalmazói (annak se a felismerői, hanem a végrehajtói szintje). Egyes, csak manuális tevékenységet végzők szeretik önmagukat erősen felértékelni ezzel, lévén,hogy amihez hasonlítni kéne, azt nem is ismerik.

2022. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szakma függő. Az életem során sok szakmába bele kóstoltam. Egy ezüstművesnél, asztalosnál (az elméleti tudást fontosságát nem elvitatva), hiába tudja az elméletet, ha a kezével nem tudja megcsinálni. Egy szép pikkelymatlé elkészítését bármikor felmondom, de az elkészítését megtanulni nem tudtam.

Egy informatikus, könyvelő és hasonló esetén már a kézügyesség kevésbé fontos, de egy idő után ott is kialakul, hogy a sokat használt folyamatoknál hova kell nézni, hova kell kattintani, így a folyamat időigénye a töredékére csökken.

2022. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!