Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Most tanulok villanyszerelőkén...

Most tanulok villanyszerelőként még eléggé kezdő vagyok és foglalkoztat ez a három kérdés. Meg tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom egy egypólusú és egy váltó kapcsolónál megállapítani (feszültség alatti méréssel), hogy melyik vezeték a betáp?


Multiméter szakadás vizsgálójával lehet feszültség alatt mérni, vagy az tönkreteszi a készüléket?


Feszültség alatt igaz, hogy nem lehet ellenállást mérni és ha még is megteszed akkor azzal tönkreteszed a multimétert? Ha igen, miért?



2022. márc. 22. 18:44
 1/7 anonim válasza:
41%
De bazdmeg ne idegesitsel már fel! Most tanulsz nem? Azért vagy itt h ezeket megtanulod, tedd fel ezeket a tanároknak el fogja magyarázni. Lehet itt Anugy ilyen szarokkal farasztani az agysejtekre lényeg h a pirosba van áram azt megerzed öcsém a tobbit barhova kötheted, bár én. Kő műves vagyokk
2022. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

1., Feszültség alatti méréssel valóban meg tudod állapítani

2., Tönkreteszi. Ha nincs szakadás, akkor rendben van, de ha szakadás van (vagy a fogyasztóra mérsz rá), akkor a műszer kapcsain pár volt helyett a hálózati feszültség jelenik meg.

3., Nem igaz, csak más a mérési módszer: Megméred az ellenálláson eső feszültséget és az átfolyó áramot. Előveszed az Ohm törvényt és már meg is vagy. Multiméter ellenállás mérés állásában lásd a kettes pontot.

2022. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves második! Köszönöm a választ, az első kérdésemre a válaszod viszont nem értem. Azt kérdeztem, hogy HOGYAN tudom megállapítani egypólusú és váltó kapcsolónál, hogy melyik a betáp feszültség alatti méréssel?
2022. márc. 22. 19:04
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom iskolai kérdések. A második és harmadikra azért válaszoltam, hogy ne tedd tönkre a műszeredet, de tudod mit? legyen:

Feltételezés: Nem tudom, hogy a kapcsolóban nulla vagy fázis van megszakítva.

Keresek egy fix vezetéket (nem érdekel, hogy L vagy N).

Ellenőrzőm, hogy a kapcsolón van fogyasztó.

Innen az eljárás ugyan az:

Rámérek a kapcsoló minden sarkára. Az eredményeket felírom. A kapcsolót átkapcsolom. Megint végigmérem Az egyik sarok feszültsége nem változott, az a betáp.

2022. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
vagy kicsit bonyolultabban, kikötöd a vezetékeket a kapcsolóból és rámérsz 1 normális fázisceruzával a vezetékekre, (feltéve, hogy szabványosan a fázis van megszakítva) az egyiknél világítani fog.
2022. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Magában egy multiméterrel egy kapcsolónál nem sokra mész, mert a multiméter egyik vezetékének végét földpotenciálhoz kéne érinteni, az meg átlag kapcsolónál nincs.

Ha van mihez érinteni, akkor egypólusú kapcsolónál: Először azt kéne megnézni, a kapcsoló a fázist szakítja-e meg, vagy a nullát. Ha a nullát, akkor a fényforrás bekapcsolt állapotában a kapcsoló csavarjain nem mérhető feszültség. Ha a fázist, akkor a fényforrás kikapcsolt állapotában az egyik csavaron mérhető csak feszültség, az a betáp.

Azonban a villanyszerelésnél érteni kéne a dolgokat, nem pedig bemagolni. Egy nyavalyás lámpaáramkört végignézni és eldönteni, mely esetben hol mekkora feszültség van, hát az nagyon az alapja az elektrotechnikának, olyannal - zseblámpaelem és izzó formájában - általános iskolában foglalkoztunk. Persze, senki sem doktori oklevéllel született, de itt a alkalom tanulni, az áramkör lerajzolása után eldönthető a fenti megállapításaimra a kérdés, hogy miért? Valamint a váltókapcsolósra is megadható a válasz.

2022. márc. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
48%
Ne már, nálam tuti nem fogsz villanyt szerelni...tényleg aki ennyire nem ért hozzá már most hogy ilyen alap dolgokat kérdez miért ezt tanulja, amúgysem hiányszakma már, sokan kitanulták gyorstalpalón mert elterjedt hogy jól lehet vele keresni, ami egy nagy hülyeség. Jól lehet vele keresni ha: van legalább 10 év tapasztalatod, beszélsz angolul vagy németül, értesz a bonyolultabb rendszerekhez (épületautomatizálás, ipari automatizálás: PLC), vagy van egy nagyon jó imserettségi köröd és vállalkozol szintén kb 5-10 év szakmai tapasztalattal, amúgy nettó szivás.
2022. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!