Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ugye van különbség a keverési...

Ugye van különbség a keverési arány és a hígítási arány között?

Figyelt kérdés
Éppen szörpöt készítettem, amikor felfigyeltem rá, hogy a hígítási arány 1:7 ez egy 7 dl üveg esetében azt jelenti, hogy 0,7 liter szörp + 4,2 liter víz (6*0,7), tehát 4,9 liter ital a végeredmény. Ugyan ilyen aránynál azt olvastam a magyarázatban, hogy 5,6 liter ital készíthető. Utána olvastam a témának és kiderült, hogy a keverék készítésnél lenne az, hogy 1:7 esetében van 0,7 liter szörp és 4,9 liter víz (7*0,7), tehát 5,6 liter kész ital. Megnéztem kíváncsiságból más termékeket is (pl.: festék), és a legtöbb helyen a "hígítási arány" megnevezést használják "keverési arány" megnevezés helyett, viszont a benzin + olaj keverék esetében keverési arányt használnak.
2022. ápr. 24. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Tökugyanaz. Mindkettő arra utal, hogy hány rész kell az eredeti anyagból (festék, szörp stb) és hány rész kell a hozzáöntött löttyből (víz, hígító stb).


Nem tudom hol figyeltél fel rá, hogy 4.9L ital lesz a végeredmény de az téves, mert az 1:6 arány lenne.

2022. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


A fenti linken olvastam utána a témának.

2022. ápr. 24. 19:40
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Fantasztikus. És?
2022. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A fenti linket megnyitva találsz egy olyan részt, hogy "Eine 1:1 Mischung entspricht demnach einer 1:2 Verdünnung" ez azt jelenti, hogy "egy 1:1 arányú keverés azonos egy 1:2 hígítással", tehát nem ugyan az a keverési arány és a hígítási arány.
2022. ápr. 24. 19:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A keverési arány az összekevert anyagok arányát adja meg.

A hígítási arány az oldott anyag és az egész arányát adja meg.


Például a só:víz=1:3 keverési arány, de az 1:4 a hígítást adja meg.

2022. ápr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös,


Ezek szerint szerinted is helytelenül használják a "hígítási arány" megnevezést, ha a kérdésben írt példát vizsgáljuk?

2022. ápr. 24. 20:03
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


a fenti a linken azt írják, hogy a hígítási arány 1:5, és lent a magyarázatban az van, hogy 1 egységnyi termékhez 5 egység víz, ez egy keverési arány a magyarázat alapján. És ez csak egy példa a sok közül....

2022. ápr. 24. 20:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert ez a keverési arány. A hígítási arány 1:6 lenne. De abból a szempontból mindegy, hogy egyértelműen le van írva, hogy 1 egység anyaghoz 5 egységnyi víz kell.
2022. ápr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

- A két dolog csakugyan nem ugyanaz. 1:7 keverésnél 1 egységhez adok 7 egységet (8 egység lesz), 1:7 hígításnál 1 egységet kiegészítek 7 egységre (6 egységgel). Ekkora számoknál akár szörp, akár festék, valószínűleg tök mindegy.

- Mindez egyébként néhány vegyészen kívül senkit nem érdekel, legkevésbé a szörp- és a festékgyárakat.

- A szörpöt úgy igyad, ahogy ízlik.

2022. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!