Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen mértékben kellene az...

Milyen mértékben kellene az emberiségnek gyarmatosítania a világűrt, hogy a kihalásának esélye a 0-hoz közelítsen?

Figyelt kérdés

2022. jún. 1. 19:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

A csendes-óceáni szigetvilág benépesítése hasonlóan ment.

Egészen kicsi lélekvesztőkön.

Nézz utána, érdekes.

Mi ennél most jobb helyzetben vagyunk, mert előre látjuk, hogy hova lehet menni, és ott mi van.

2022. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 TappancsMancs ***** válasza:
58%

Tudom csak az azért más volt. Ott max egy-két nap, vagy pár nap hajózás után élhető szigetre értek. És ott volt minden amire szükségük volt.


Űrhajókkal ez nem így lenne a mai technikával. Más a lépték és a helyzet. Látjuk előre, csak nagyon korlátozottan és általánosan és bizonytalan céloknak számítanak. Egyenlőre. Persze azt is lehet, hogy mennek tovább a másikhoz. Mert tényleg lehet. Azért okés, lehetséges lenne.

2022. jún. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 TappancsMancs ***** válasza:
Egyébként gondoljuk meg a jelenlegi technikával ezt hogyan lehetne kivitelezni. Több száz fős élettér kellene. A nagyon kicsi kabinok lelkileg nem lennének megfelelőek, tehát a minimál méretnél azért nagyobbakra lenne szükség egy életeken át tartó utazásnál. Hogyan gyártanak le dolgokat, miből javítják...? Rengeteg kérdés merül fel, ami földi körülmények között teljesen alapvető. Hány számítógépet vinnének? 1000-et? És az meddig működne? Pár száz évig? Oké és utána miből gyártanak komplett számítógépeket? Kellenek nagyon összetett gyártó kapacitások is az űrhajóra és az is növeli a méretét. Komplett mezőgazdaság is kell, laborok, közösségi életterek... Mennyi üzemanyagot vinnének vagy hogyan gyűjtenének be újat? Ma az üzemanyag az egyik legnagyobb térfogatot jelenti az űrtechnikában. Ha a hajózás már több évszázada tart, akkor kifogyhat még a sok üzemanyag is és ha az nincs, akkor akár kénytelenek elsuhanni egy lakható bolygó mellett, mert nem tudnak pályára állni. Jelenleg szerintem túlzó befektetésnek számít, de az is igaz, hogy vannak már elképesztően nagy több ezer főt szállító óceánjárók is. Na azok mérete legalább a nagyságrend amire szükség lenne.
2022. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Amiről vitázni próbáltok, olyan szinten utópia, hogy a jelenlegi reális szintből meg sem ítélhető az, hogy a jövőben eléri-e valaha az emberiség, hogy az űrben utazó városokat tud majd építeni.

Azt már lemodellezték, hogy nagyváros méretű objektumokkal lehetséges elméletileg tartósan, generációkon keresztül az űrben utazni, ahol az oxigén ellátás, gravitáció mesterségesen fenntartható, és olyan tömegben vannak emberek, hogy azok néhány generáció után nem korcsosulnak el, folyamatosan meglesz a szellemi tőke, de ez minden szempontból egy sérülékeny rendszer. Egy ilyen közösségben egyetlen terrorista, szabotőr végzetes lehet.

Az energiaellátás ma még nem ismert módon történne, jelenleg a Marsot sem vagyunk képesek gyarmatosítani, sőt szinte elérni sem, ami itt van a szimszédban.

Oda küldeni néhány űrszondát, és oda-vissza utazni teljesen más.

2022. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"egy életeken át tartó utazásnál"

Nem kellene.

Itt már kiszámolták: normál, 1G utazásnál talán 6 évig tartana az út az utasoknak a legközelebbi csillagig.

Ahhoz csak megfelelő hajtómű kell, mondjuk fúziós.


"utána miből gyártanak komplett számítógépeket?"

6 év alatt ez nem merül fel.


"Mennyi üzemanyagot vinnének vagy hogyan gyűjtenének be újat?"

Ekkora sebességnél már lazán, könnyedén. Útközben, amit találnak.


Labort tényleg vinni kell, de azt lehet úgy is, hogy robot űrhajó megy előre, és telepít sok mindent, elindítja a termelést, tartalékok vannak rajta.

2022. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 TappancsMancs ***** válasza:
24 Szerintem nem vitázunk. :) Legalábbis én nem vitázok itt éppen. Írunk ezt azt a témában, és amiket írtál az szerintem is tiszta sor. Nyilvánvaló. Egy ilyen giga projekt pár ponton még ma is bukna. Elméletben a többsége a követelményeknek megvalósítható lenne, de irdatlan költséggel. Amit eddig is írtam, hogy a jelen meghajtás mellett a Naprendszeren túli emberes utazás inkább kizárt, vagy egyszerűen értelmetlen kockázatokat jelentene.
2022. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 TappancsMancs ***** válasza:

Ez érdekes. 1G utazás. Nekem a kérdés az lenne erről, hogy az 6 évig tartó folyamatos 1G gyorsulást majd félúton folyamatos lassulást jelentene? Mert akkor megint csak sok üzemanyag kellene, ami nehézkes. A hajtómű persze lehene fúziós, és mondjuk nem követem csak itt megint még nem létező hajtóműről van szó. De én is azt mondom, hogy hozzák össze ha tudják. :)


Az biztos, hogy a jelenlegihez kellenek még technikák. Ez biztos szerintem.


Út közben lehet, hogy nincs elég üzemanyag. Az űrbeli gázok ritkák és az ion meghajtás ilyen utazáshoz még kevés. De ha tudsz friss biztató infót jöhet. :)


"robot űrhajó megy előre, és telepít sok mindent, elindítja a termelést, tartalékok vannak rajta."


Hát ez nekem inkább ötlet. :) Nem vagyok se ellene se nem fogadok el bármit ... de akkor ez mehetne az utazókkal is együtt. Ezt nem kell előre küldeni egy nagy hajó esetén, nem látom indokoltnak. Ez az előre küldés a Mars esetén még érthető lenne. De milyen termelést indítana be? Leírni mindent könnyű. :) Mire odaérnek kész a mezőgazdasági telep amit elég szüretelni érkezéskor és üzemelnek a bányák - bocs csak érted ...

2022. jún. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Valahogy így.

Ha 6 év az út, az kb. 8-9 év a földieknek, tehát 15 évvel korábban kell indítani a robotűrhajót, és megvárni, míg visszajelez.

Na persze, akkor képesnek kell lennie a visszajelzésre.

Mondjuk addigra a következő már elindulhat, de még csak épphogy, hogy le tudjon állni, ha mégsincs visszajelzés.

Vagy lehet olyan űrhajót is indítani, amin kevés ember van, és mindenképpen kell nekik a következő űrhajón a többi ember.

2022. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Nagyon általánosan értelmezve lehetetlen. Mert akár az univerzum is megsemmisűlhet. Amennyít tudunk az univerzumunkról, végéről, a méretéről, keletkezéséről, nem tudjuk biztosan kizárni, hogy egyszercsak valamiért ne szünne meg. Például van valami hatás ami időről időre megsemmísiti az univerzumokat, és pont a mienk kerülne sorra.


Amúgy meg minimum több száz bolygon, több ezer fényév távolságra szét kellene szorodni.

2022. jún. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

"Mert akár az univerzum is megsemmisűlhet."

Csak ez nem érv.

Ez olyan "Kire marad a kisködmön"-féle gondolkodás. Ilyen alapon akkor már ne is vacsorázzunk, hiszen akár éjjel meghalhatunk álmunkban.

2022. jún. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!