Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire kell gondolni amikor...

Mire kell gondolni amikor valaki azt mondja hogy a matek a hobbija vagy hogy szeret matekozni?

Figyelt kérdés
Van valami dolog amivel ilyenkor foglalkoznak vagy úgy képzeljem el hogy amikor van egy óra szabadideje akkor neki áll interneten talált harmadfokú egyenleteket megoldogatni vagy geometriázni esetleg kiszámítani hogy hány fokos alfa szög ha a béta 42?

2022. jún. 2. 11:52
1 2
 1/12 2*Sü ***** válasza:
100%

Én talán azt nem mondanám, hogy a matematika a hobbim, de szívesen foglalkozom vele. Ha van egy jó, nehezebb feladat itt a GYK-n, akkor jár rajta az agyam, próbálom megoldani, utánajárni dolgoknak, közben tanulok is. Van úgy, hogy már rég megválaszoltam egy-egy kérdést, de találtam pár érdekességet, aminek még utána nézek.


Aztán vannak jó youtube csatornák is a témában, azokat is szívesen megnézem. Pl.:

https://www.youtube.com/c/numberphile

https://www.youtube.com/c/3blue1brown

https://www.youtube.com/c/Mathologer

stb…


Néha a munkám során, vagy baráti társaságban is előjönnek matematikai természetű kérdések, problémák, azokba is szívesen folyok bele.

2022. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra gondolnak, hogy szeretnek új dolgokat megismerniés megérteni a matematikában. Pl új fogalmaka, tételeket, bizonyításokat.
2022. jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szerintem is is, ha felmerül valami érdekes matematikai probléma igyekszem megoldani, de az általános iskolás szögszámítás már nem kelti fel az érdeklődésem, ha azonnal látom az útvonalat a megoldáshoz.


Leginkább az új dolgok, új összefüggések felfedezése az ami élvezetes, vagy ha pont olyan nehézségű problémát oldhatsz meg, ami csak kicsit van a kényelmes felett és kell hozzá használni valami kis pluszt. - Pólya György könyvei például elmondhatatlanul élvezetes csemegék ebből a szempontból, van olyan feladata is amit egy ált. iskolás is képes megérteni, de egy egyetemista mérnök is küzd vele mire megoldja.

2022. jún. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy képzeld el, mint egy rejtvényfejtést.
2022. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akiknek nem tudatosan a hobbijuk a mazematika, ilyen például az #1 válaszoló, de rám is igaz. Tehát ha szembejön egy probléma, akkor foglalkozunk vele.

És van, aki tudatosan foglalkozik a matematikával, ők például KÖMAL-oznak.

Bár én inkább azon szoktam gondolkozni, hogy a különféle (általános és középiskolai) témakörök hogyan lehetnek megérthetőek másokkal.

2022. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amiket írogattál, az nagyon középiskolás matek. Akinek a matek a hobbija, az inkább gondolkozik egy tétel bizonyításán, vagy valami új tételt akar kitalálni.
2022. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így már jobban értem 😄


#6

Ez azért van mert középiskolás vagyok (10.-es) így ezek jutottak hírtelen eszembe.

Bár a szög kiszámítása talán inkább ált. sulis, de nem ez a lényeg.


Hmmm, ha így nézem a matekot tényleg lehet érdekes. Ilyen szinten valamennyire engem is le tud kötni. Mármint a probléma megoldás az tényleg izgalmas ^^

2022. jún. 2. 17:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is régebben foglalkoztam matematikával, valamelyest most is foglalkozok vele, de most azt is tanulom az egyetemen, így szabadidőmben nem mindig ezzel foglalkozok, mert leköt kifejezetten amit tanulok.

Korábbi válaszolókkal párhuzamban én is elmondhatom, hogy gyakran az motivált/motivál, hogy szeretném megérteni mondjuk valamely dolog működését, tulajdonságait, többet megismerni a világból, az adott témakörből, vagy egy adott konstrukcióval kapcsolatban, átfogóbban megérteni a dolgokat. Van, hogy egy-egy érdekes probléma eszembe jut, vagy olvasok egy érdekes problémáról és azzal foglalkozok.(Ez múlt időben is igaz.)

Engem az analízis és a geometria(valamint ezek átfedése is) érdekel leginkább az eddigi tapasztalatok alapján, de az algebrát is szeretem valamelyest.

2022. jún. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:

Az első "bekezdésben" végig a szabadidőmből erre fordított időre gondoltam.

2022. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megpróbálja a 3N+1 problémát megoldani.
2022. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!