Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Azt a feladatot kaptam,hogy a...

Azt a feladatot kaptam,hogy a háztartásban található készülékek adattábláján lévő teljesítménnyel kapcsolatos adatokat kell értelmezni.Szerintetek mire gondolhatott ez alatt? Látom, hogy mennyi a teljesítménye de ezen mit kell elemezni?

Figyelt kérdés
Elsőre arra gondoltam,hogy arra lehet kíváncsi hogy váltakozó áram esetében melyik az a teljesítmény, ami fel van tüntetve a gépen(látszólagos, hatásos vagy meddő teljesítmény).

2022. jún. 4. 23:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"teljesítménnyel kapcsolatos adatok"

Szerintem a teljesítmény, üzemi feszültség, áramfelvétel, stb. adatokat lehet összevetni, összefüggést megkeresni.

2022. jún. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A teljesítményből , feszültségből kilehetne számolni áramot. Talán még azt lehet kiemelni, hogy a közölt teljesítmény, az gyakran, csak egy maximum érték, nem mindig annyí a fogyasztás. Ez készülék tipustól függő. Egy izzolámpa mindig annyít fogyaszt, de egy hűtőgép, kibe kapcsol, tehát változik. A mosogépeknél is csak maximum fogyasztás van megadva.
2022. jún. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Az USA és Kanada területén már régóta trendinek számít, hogy a "laikus fogyasztókat" nem illik terhelni ilyen felesleges műszaki kalligráfiával.


Mellesleg sokszor az áramfelvételnél egy elvont (bekapcsolási áramlökés) értéket adnak meg, melyre a szabvány túláramvédelmet kell méretezni.


A legújabb horror a mindenféle színes betűkódok szerinti osztályozás. Hűtőknél még csak segít egy kicsit eligazodni, de sok egyéb készüléknél csak megtévesztő és teljesen felesleges marketing-bullshit az ilyen jelölés.

2022. jún. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, de azt sem értem, hogy ha nem világos egy feladat, akkor miért nem kérdezel rá annál az embernél, akitől kaptad a feladatot.

- Tanárúr, pontosan milyen adatokra kíváncsi, és azokat milyen szempont szerint kell elemezni?

2022. jún. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szirty ***** válasza:
22%

"a "laikus fogyasztókat" nem illik terhelni ilyen felesleges műszaki kalligráfiával."


Na ja... Ez a bullshit része. Az igazi ok meg az, hogy amiről a fogyasztó nem tud, az nem idegesíti! :)

2022. jún. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szirty ***** válasza:

"Szerintetek mire gondolhatott ez alatt?"


Tehát van egy összetett feladat, aminek az adja az összetettségét, hogy először azt kell kitalálni mi a feladat?

2022. jún. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szirty ***** válasza:

Egyébként a hatásos teljesítményt tüntetik fel. Abból is azt amennyit felvesz.

Ha a cosfi kisebb 1-nél, akkor a cosfi-t is feltüntetik, vagy legalább az áramfelvételt. Legalábbis illene.

2022. jún. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A feladatot nem kell kitalálni az annyi,amennyi le lett írva. Adattáblát megnézni és a teljesítménnyel kapcsolatos dolgokat leírni :) Az utolsó válaszoló írta, hogy a hatásos teljesítmény van feltüntetve, ami már segítség. Mert ugye ez a hatásos teljesítmény nem az U×I szorzat eredménye hanem P=U×I×cos(fí) ahol a cos(fí) a teljesítménytényező és maga a fí a fázisszög.Ez volt a kulcsa,hogy váltóáram esetében melyik teljesítmény van feltüntetve a készülékeken. Már csak azt nem tudom,hogy ha csak annyi van rajta pl.: 220-240 V ~ 50/60Hz 750W ebből se az áramot se a cos(fí)-t nem tudom (nincs feltüntetve a gépen)

Természetesen Mindenki válaszát köszönöm az eddigiek során :)

2022. jún. 5. 10:22
 9/15 Szirty ***** válasza:
100%

"A feladatot nem kell kitalálni az annyi,amennyi le lett írva."


Amit leírtál abból nekem úgy tűnt hogy nem tudod mire gondolt.

2022. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben tudod, hogy a készülék névleges üzemben működik 220V (régi európai feszültségszint) és 240V (régi brit feszültségszint között) 50/60Hz

Ebből tudod, hogy nem csak Európában használhatod, ahol a névleges frekvencia 50Hz, hanem olyan országokban is, ahol 60Hz a névleges érték (A feszültségre figyelni kell, mert a 60Hz gyakran 110V-al párosul). A hálózatból felvett névleges teljesítménye 750W.

Szerintem egy iskolai dolgozatban a tanár már ettől is boldog

2022. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!