Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Azt a feladatot kaptam,hogy a...

Azt a feladatot kaptam,hogy a háztartásban található készülékek adattábláján lévő teljesítménnyel kapcsolatos adatokat kell értelmezni.Szerintetek mire gondolhatott ez alatt? Látom, hogy mennyi a teljesítménye de ezen mit kell elemezni?

Figyelt kérdés
Elsőre arra gondoltam,hogy arra lehet kíváncsi hogy váltakozó áram esetében melyik az a teljesítmény, ami fel van tüntetve a gépen(látszólagos, hatásos vagy meddő teljesítmény).

2022. jún. 4. 23:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen egy kicsit valóban félreérthető volt a kérdésem. Igazából abban nem voltam biztos, melyik teljesítmény az, ami a készülékeken fel van tüntetve :). Csak a készülékek (legalábbis a háztartásban megtalálhatóaknál) az esetek 90%-ba nincs feltüntetve a teljesítménytényező, sőt az áram se mindig csak az, amit az előzően leírtam 220-230V ~ 50/60Hz 750W, legalábbis én főleg ilyen megadási móddal találkoztam itthon.
2022. jún. 5. 12:10
 12/15 anonim ***** válasza:
54%

Igy van. Ebből a 750W a névleges felvett teljesítmény. Ez azt jelenti, hogy létezik olyan terhelés, amely mellett ekkora teljesítményt vesz fel és ekkora teljesítményfelvétel mellett nem melegszik túl.

Azért van ez a cifra megfogalmazás, mert kéziszerszámoknál (fúrógép, sarokcsiszoló, hasonlók) azonos gépre többféle teljesítményre utaló adattáblát szerelnek, így ugyan azt a gépet három vagy négy típusként is el tudják adni.

2022. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Akkor még egy hülye kérdés csak a tisztán látás végett. Ez a névleges felvett teljesítmény ez ugyan az mint a korábban említett hatásos teljesítmény (P=U×I×cos(fí))?
2022. jún. 5. 23:14
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen
2022. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A háztartási fogyasztó a wattok egymás után rakásából következő energiát fizeti, a watt tehát fontos. A cos fi annyira nem, csak akkor, ha nagyon kicsi. Mivel, ha nagy, akkor a felvett áram meg a wattokból számított áram nem nagyon különbözik, annyi variáció meg lehet a hálózati feszültség változásai miatt is, vagy hogy botmixernél mennyire sűrű a kalács tésztája.


Egyébként ez a 220-240 V 750 W ez már maga csak egy közelítés, a legtöbb egyszerű háztartási készülék vagy egyik, vagy másik feszültségen veszi fel azt a 750 W-ot.

2022. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!