Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tényleg igaz, amit Novák...

Chuck dorisz kérdése:

Tényleg igaz, amit Novák Katalin tudatott a pápával, hogy az emberiségnek nincs ökológiai lábnyoma, sőt, kifejezetten káros a föld jövője szempontjából, ha nem népesedünk?

Figyelt kérdés

2022. aug. 27. 10:47
1 2
 1/15 Kólauborkával ***** válasza:
92%

Amennyiben tudod mit nevezünk ökológiai lábnyomnak, akkor tudod, hogy ez butaság.

Ráadásul az, hogy hasznosak vagy károsak vagyunk-e nem "csak" a népesség szám befolyásolja, hanem az is, hogy mit teszünk..... tehát ezt a mondatot így hazugságnak kell mondjam. Nem tudom ki az a Novák Katalin.

2022. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Erre légy szíves dobjál valami linket, mert én nem találtam róla semmit.
2022. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy tudatott a pápával. Mert ha mondta volna is, a pápa (magában) körberöhögi. Persze fegyelmezetten bólint és mielőbb befejezi a fölösleges szócséplést. Valószínűbb, hogy nem ezt, nm gy mondta, csak valami hasonlót.

Nincs jelentősége, mert a kijelentés abszurd, hamis és ezért a kutya se veszi figyelembe (azok közül, akik egyáltalán számítanak).

Az ökológiai lábnyom azt jelenti, hogy a létezésed és ebből következő tevékenységed hatása a földre kiszámítható. Akkor nincs ilyen lábnyomod, ha nem létezel. Igen, kifejezetten káros az emberiségnek, ha nem népesedik, mert akkor kihal. De a földnek ez teljesen mindegy. Azonban az is lehet kifejezetten káros a emberiségnek, ha túlnépesedik (nem lesz mit enni, és ez csak egy probléma).

Egyébként ne aggódj, az emberiség szaporodik, mert az van belekódolva. A kérdés inkább az, gyorsabban szaporodik-e, mint pusztul (mert öröklét nincs), illetve aki éppen van, mit művel a földdel. Kevés ember is tönkre teheti, csak úgy tovább tart, mintha több teszi.

Egyébként Novák Katalin szempontjából abszolút mindegy. Nem éri meg a problémát, meghal előbb.

2022. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem is egy nagy ostobaságnak tűnt, csak mindig elbizonytalanodom, amikor nagy emberek jelentenek ki dolgokat, hogy tán én vagyok a tudatlan. Na mármost, ha ez egy sületlenség, akkor több kérdés felmerül. Pl.: Van-e valami haszna a magyar népnek, ha a köztársasági elnök hülyeségeket beszél a pápának, meg a vatikáni rádió hallgatóinak? Bevette-e a pápa és a rádióhallgató az okosságot? Ha nem vette be a pápa, mért fogadja el egy zagyvaságokat összehordó köztársasági elnök meghívását?
2022. aug. 27. 12:55
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem aggódok az emberiségért, annál inkább a biológiai sokszínűségért, amit épp az emberiség fenyeget. Van olyan ember a földön, aki a 7,8 milliárd főt számláló emberiségért aggódik?
2022. aug. 27. 12:59
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Forrást közzétennél?
2022. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nagy Levin, itt a link: [link]
2022. aug. 27. 13:13
 8/15 A kérdező kommentje:
a forrás az MTI lehet, mert minden újság - kormányújság is - csak ennyit hozott le: "a fiatalok milyen gyakran találkoznak azzal a káros megközelítéssel, ami szerint a gyermek teher, nyűg, és ökológiai lábnyoma miatt veszélyt jelent a Föld fennmaradására, és a szakmai kiteljesedés útjába áll"
2022. aug. 27. 13:15
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Olvasd el újra a cikket mert ilyenről (nincs ökológiai lábnyoma, sőt, kifejezetten káros a föld jövője szempontjából, ha nem népesedünk) szó sincs.


Az, hogy te hozzáköltöttél valamit, még nem lesz igaz.


“… fiatalok milyen gyakran találkoznak azzal a káros megközelítéssel, gyermek teher, nyűg, és ökológiai lábnyoma miatt veszélyt jelent a Föld fennmaradására, és a szakmai kiteljesedés útjába áll.”


“…nem érdemes lemondani a gyermekvállalásról csak azért, mert valaki szereti a munkáját, szeretne a hivatásában kiteljesedni.”


MTI lehet?

Most lehet vagy van?


Közöld az MTI-s forrást.

Újabb trollal van dolgunk.

2022. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem költöttem, neked lefordítottam Katalin szavait, hogy értsd
2022. aug. 27. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!