Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ismer valaki olyan könyvet...

Ismer valaki olyan könyvet ami kifejezetten fizikai alapokon támaszkodva magyarázza el a fotózást?

Figyelt kérdés
Olyan könyv kéne nekem ami tényleg a fizikán támaszkodik, legfőképp a tükörreflexes gépek működése és használata érdekelne.

2017. dec. 12. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Értem én a kérdést, csak... :)

Azért mernék fogadni, hogy fizika alatt nem arra gondolsz, hogy részletesen magyarázza el valaki, hogy a redőnyzár mozgása miként szűnik meg a kívánt paraméterekkel.

Néha látom fotós megnyilvánulásokban, hogy elmisztifikálják a tükörreflexes szerkezményeket, ami teljesen alaptalan. Az is csak egy fényképezőgép. Az egyediségét egy Wikis metszet is jól megmutatja, aki elfogadta már azt fizikából, hogy tükrön és prizmaélen irányt változtat és hogyan a fény, az megérti.

A fotós könyvekben - általában, tehát nemcsak a tükörreflexesekre kihegyezettekben, amilyen szerintem meg nincs is - annál több fizika, mint egy kis fénytan, nemigen van. A neten kerengő régi a Sevcsik-féle, meg esetleg a Barabás-féle, azok jó alapművek.

2017. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

Például Dr-Sevcsik-Hefelle-Fényképészet.

Mondjuk digitális fényképészetről érthető okokból szó sincs benne, de szerintem alapmű a témában.

2017. dec. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fizikai szinten kb. mindegy, hogy digitális vagy sem. Ahogy írták Sevcsik-Heffele szerzőpáros könyvei, Jesztl Színesfényképezés. Látszólag ezek régi könyvek, de nagyon jók, az alapok nem változtak. Annyi, hogyfilm helyett egy CCD-re gyűjtik a fényt. Lényégében a fizikai alapok azonosak maradtak.
2017. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még egy az eddigiek mellé:

Morvay-Szimán: Foto zsebkönyv (Műszaki könyvkiadó, 1965.)

2017. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jut is eszembe, Dr. Sevcsik Jenő azért is jó, mert kiválóan alkalmas teljesíteni a "kifejezetten fizikai alapokon" kritériumot, mivel fizika tanárként diplomázott. :D
2017. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi emberek mindenkinek ment a zold pacsi :D első valaszolonak mondanam hogy fogalmak sincs miről beszel ezert szeretnek utánaolvasni, fizikából eddig csak a bio-t ismerem kicsit
2017. dec. 13. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!