Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire jó a komplex integrálás,...

Mire jó a komplex integrálás, hol használják gyakran?

Figyelt kérdés
Minél több példát szeretnék, ha mondanátok, hogy hol kerül elő gyakran. Mondjuk fizikában, mérnöki területeken hol alkalmazzák, mik az ilyen nevezetesebb problémák, ahol megkerülhetetlen. Azon kívül, hogy jó arra, hogy valós integrálokat kiszámoljunk vele (lásd Bólyai). Nekem eddig két ötletem van, egyrészt Kramers-Kronig relációk elméleti fizikából, meg gondolom ilyen villamosmérnökös átviteli függvényes témánál előkerül, de ezen kívül nem nagyon ugrott be több, ahol nagyon kellene ez. Vagy hol kell nekem Laurent-sorfejtést alkalmazni... sima Taylor az rendben van, mert olyan gyakran szerepel előadásokon, de ilyet még nem láttam nagyon, hogy ezeket alkalmazzák.
2010. szept. 26. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

komplex integrálás nem létezik.


a komplex számokat pont arra találták ki, hogy az integrálást megkerüljék vele.


Tipikus kínos pont az időintegrál.


legfőbb alkalmazása: villamosságtan: szinuszos hálózatok analízise

2010. szept. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja itt most te arra gondolsz, hogy a komplex integrálás nem klasszikus értelemben vett integrálás (erre gondolsz, hogy az nem létezik), és hogy a reziduum-tétel sokszor egyszerűbb, mintha el akarnánk végezni a valós integrált?
2010. szept. 26. 00:52
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
én matekos vagyok, szóval gyakorlati alkalmazásokat nem tudok mondani, de érdekességképpen dereng, hogy valós integrálok kiszámítása mellett nálunk előkerült végtelen sorok számolására is (a reziduum-tétellel varázsoltunk picit, ha jól emlékszem), meg én már találkoztam a Laurent-sor fejtéssel egy algebrai, de diszkrét matek jelentőségű tétel bizonyítása során is, egy bizonyos Rado-tételnél (ebből jön ki az, hogy ha egy X véges ponthalmazra teljesül az, hogy bármely r term. számra létezik olyan nagy dimenziós tér, aminek a pontjait r színnel színezve lesz X-szel egybevágó egyszínű X' halmaz, akkor X ráírható egy valahány dimenziós gömbre).
2010. szept. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bizonyos tételek bizonyításánál, jelelmélethez (elméleti villamosságtan), áramlástanban, számelméletben, stb.
2011. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!