Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Inverteres hegesztőgépnél...

Inverteres hegesztőgépnél milyen hosszabbító kábelt célszerű használni?

Figyelt kérdés

Névleges áramfelvétel: 23A

Maximális áramfelvétel: 31A

A gép gyári kábele 1,5mm2-es keresztmetszetű kábellel van szereve (3 db érvezető).

Ha én 20 vagy esetleg 50méterrel arrébb akarok hegeszteni, van egy olyan érzésem hogy ilyen hossznál jobb lenne ha a hosszabbító kábele 2,5mm2-es lenne. Melegedés+feszültségesés miatt.

Mi az elfogadott gyakorlat?

Azért is érdekes a kérdés, mert gyári dobos hosszabbítót én csak 1,5mm2-ig láttam eddig. Készíteni persze lehetne 3G2,5mm2-es kábellel is, sőt még 3G4mm2-ből is, viszont kérdéses, ezeket a vastag kábeleket milyen villásdugóba tudom bekötni...



2022. szept. 20. 21:59
 1/2 Kólauborkával ***** válasza:
47%

Vannak 50m-es hosszabbítók, de ilyen távokra én inkább kalocsát ajánlanék.

Abba olyan keresztmetszetü vezetéket kötsz be amilyet szeretnél (kis túlzással) és több aljzat is található rajta.

Kicsit drágább, de véleményem szerint idötállóbb és jobban szerelhetö, mint egy hosszabbító.

2022. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Olyan keresztmetszetű vezetéket kell használnod, melyen a feszültségesés nem haladja meg az 5%-ot. Persze az inverteres hegesztő fog menni 20%-al csökkent feszültségen is, de lehetnek már stabilitási gondok. Tudatosítani kell, hogy az épületszerelvényen is van feszültségesés.


Ezért az 5% egy jó kompromisszum egy univerzális hosszabbítóra. Természetesen a réz fajlagos ellenállását megtalálod a táblázatokban, és számolj minimum + 20%-al az esetleges emelkedett hőmérséklet, egyéb anyaghibák és a csatlakozók ellenállása miatt.

2022. szept. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!