Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Autók motorjánál hol mérik a...

Autók motorjánál hol mérik a nyomatékot? Ha nagyobb a motor nyomatéka, abból mi következik?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában keréken, gyárban akárhol, főtengelyen, kuplungon.. Értelemszerűen keréken lesz a legkevesebb. De a gyárilag megadottak eltérhetnek a valóságtól. Teszteknél ha megnézed pl. egy papíron azonos teljesítményű olasz mindig elveri a németet. Németek többet adnak meg mint a valóság. Olaszoknál vagy megvan, vagy több is mint a gyári. A többi gyártót nemtom. Az új T-jet Bravonál volt az, hogy papíron 120 lovas aztán bevitték leméretni, mert erősebbnek tűnt aztán kiderült, hogy 135.. :D Ugye a német 120 paci meg megfelel kb 110 nek.. Innen a különbség. :D
2010. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
látom nem csak én nem vagyok tisztában a dolgokkal...írtad, hogy 120 paci: amire te gondolsz, az a teljesítmény. én a motor nyomatékát kérdezem
2010. szept. 27. 19:15
 3/6 anonim ***** válasza:

ugyanúgy mint a teljesítménynél, mérhetik a főtengelyen és a kerekeken is. Nagyobb motornyomaték jobb rugalmasságot eredményez ezzel együtt jobb gyorsulást. Az erős szívómotoroknak ez az egyik legnagyobb bajuk, hogy alacsonyabb fordulaton írtózatosan rugalmatlanok, kitaposhatod a belét, akkor sem gyorsul, ahogy emelkedik a ford.szám, úgy fog egyre jobban megindulni. Hondáék 2 literes 200le körüli motorjai, Integrában stb, ezeket nem lehet kis fordulaton járatni főleg nagyobb fokozatokban. Odalépsz, és semmi. Egy átlagos dízelautó ezen esetekben aláz. 2000fordulatnál felépül a turbónyomás, és a nyomatékgörbe az égbeszökik, meglódul a kocsi.

Nyomatékot hengerűrtartalomnöveléssel vagy feltöltéssel(turbó, kompresszor) tudsz növelni.

Azt viszont már én sem tudom, hogy a furat x löket arány hogy befolyásolja a nyomatékot.

2010. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Te majom menny el egy teljesítménymérésre aztán akkor majd meglátod hol mérik.. teljesitményt meg a nyomatékot egy padon mérik úgy hívják dynojet. Rákeresel neten és akkor nem kell magad égetni itt.
2010. szept. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
végüéis csak te nem értetted a kérdést ugyanis ezzel kezdődik: "Autók motorjánál" és nem az hogy milyen géppel, milyen épületben, milyen fékpadon. IQ gép vagy te szerencsétlen halmaz
2010. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

A nyomatek azt jelenti, hogy mekkora az auto motorjanak tomege. Nyilvan ha tobb, akkor tobb a nyomateka a merlegen.


(Csak, hogy a szinvonalas valaszok sorozatat ne szakitsam meg. XD)


S.

2010. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!