Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Volt már olyan, hogy sikerült...

Volt már olyan, hogy sikerült meggyőznötök egy laposföldhívőt arról, hogy a Föld nem lapos?

Figyelt kérdés

Szerintem a laposföldhívőket azért nem lehet meggyőzni, mert a laposföldben való hitben nem az a lényeg, hogy megtudják, hogy mi az igazság (azt ugyanis baromi könnyen megtudhatja mindenki már csak alapvető logika miatt is, hogy a Föld semmiképp sem lehet lapos...) hanem az, hogy emiatt különlegesnek érezhessék magukat, hogy egy közösségbe tartozhassanak, akik felvilágosultnak tartják magukat, akik "tudják" az igazságot és nem hagyják magukat "félrevezetni".


Esetleg alacsony önbecsülés, rosszul tanultak az iskolában, megalázták őket és ezért így különlegesnek, fontosnak, okosnak, megbecsültnek érezhetik magukat egy szűk körben. A nagy óceánban (a valóságban) csak kis halak tudtak lenni, azonban a laposföldhívők kicsi pocsolyájában lehetnek nagy halak és nekik ennek a kis pocsolya védelme mindent felülír, minden logikát, bizonyítékot, épeszűségre való igényt.


Emellett meg vallást, esetleg vallási eredetű félelmet tudok még elképzelni mögötte, mert sokat látom visszaköszönni a "fenevad bélyege" kifejezéseket, meg gyakran egybefügg a laposföldelmélettel az, hogy Bill Gates chip-et ültet belénk stb...


Azért érdekel ez a kérdés így ebben a formában és leírással, mert zsebből lehet húzni számtalan olyan bizonyítékot (pl a különböző földrajzi helyeken különböző csillagképeket, vagy a Sydney (Ausztrália) és Santiago (Chile) közötti járatokat, az évszakok létezése, a Föld Holdra vetített árnyéka minden holdfogyatkozásoknál mindig kör alakú, vagy a hajó eltűnése a horizont alatt) ezek ellenére mégis rákontráznak olyan laposföldelméletet alátámasztó magyarázatokkal, amelyek egymásnak is ellentmondanak és a gömbelmélettel (gyakorlattal, bocsánat :D) ellentétben nem lehet egységesen megmagyarázni mindegyiket.


Inkább letagadják a déli félteke létezését, a hajó az minden bizonnyal a diffrakció miatt tűnik el, a csillagképek pedig a Truman-showban látott módon jelennek meg, azaz kivetítések csak, mivel meg nincs déli félteke, ezért vagy Santiago és Chile sem léteznek, vagy léteznek, csak az északi féltekén és azért nem látjuk, hogy Észak-Amerikán repülünk keresztül, ahogy megkövetelné a laposföld elmélet, mert az ablakot a NASA kicserélte kijelzőkre és azt vetítik elénk, hogy a Csendes-Óceán felett repülünk végig... és nem tudom, hogy mindezeket komolyan elhiszik, vagy ennyire nincs is igényük a következetességre?


Szóval, én nem hiszek abban, hogy egy laposföld hívőt meg lehet győzni, mert ha a tudomány és a logika valóban fontosak lennének, akkor baromi könnyű dolgunk lenne. Ezért érdekel, hogy bárkinek egyáltalán sikerült-e meggyőzni laposföld hívőt valaha?



2022. okt. 19. 23:29
1 2
 1/18 A nagy Levin ***** válasza:
96%
Aki nem csak trollkodik a témában, hanem tényleg hisz benne, azt úgysem tudod meggyőzni.
2022. okt. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudomány kategória, max ezoteria.

De annak is a legalja.

2022. okt. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Laposföldhívők nem léteznek. Az egészet azért találták ki, hogy lejárassák a konteósokat.
2022. okt. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hidd el, léteznek. Először én sem hittem el, míg nem találkoztam olyannal, aki tényleg ebben hisz, és nem trollkodott.
2022. okt. 20. 00:06
 5/18 anonim ***** válasza:
Hogyne, elmagyaráztam neki, hogy a Föld banán alakú. :)
2022. okt. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hamarabb elhiszik, hogy banán alakú, mint geoid, mert az legalább ellentmond azzal, amit az iskolában is tanítanak :D
2022. okt. 20. 02:52
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Senkit nem kell győzködni semmiről. A konteó egyfajta hit, nem a tények a lényeg, hanem hogy miben akar hinni. Sok ilyen ember amúgy csak divatol, szándékosan bosszant, vagy játsza a hülyét.

Ha leállok vitatkozni egy idiótával, akkor ott már két idióta lesz.:)

2022. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

- Márpedig a Föld lapos!

- Dobd el a telefonodat, mert laposföldön nem működik! GPS sem lenne, ha a Föld lapos lenne. Mi tartja fönn a műholdakat?

- Hát öööö...

2022. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
8: Az efféle kérdésekre mindig olyasmit felelnek, hogy "Mindenre mi sem tudjuk a választ. Azt csak a Teremtő tudhatja, hogy pontosan mit miért olyanra teremtett, amilyen." Fűtermesztő Székely Sándor szerint amúgy műholdak egyszerűen nem léteznek, a tekefonok és GPS-szek is a Földről kapják a sugárzást.
2022. okt. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem tudom hallottál e az Ausztrália-tagadók társaságáról. Szerintük Ausztrália nem létezik, akik odautaznak, azokat a repülő vagy a hajó valójában Dél-Amerikába viszi. És nem trollkodnak, konferenciák is voltak már a dologról. Pedig ezt a marhaságot még könnyebb cáfolni, mint a lapos Földet.
2022. okt. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!