Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezen az előszabályzós tápegysé...

Ezen az előszabályzós tápegység kapcsoláson mi célt szolgál a bemenet és a kimenet közti 2.2k ellenállás?

Figyelt kérdés

Ezen a rajzon legfelül lévő ellenállás. Nem értem a funkcióját. :(

[link]



2022. okt. 29. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

A megindulásnál van szerepe - mert ha jól nézem, akkor a komparátor alapból lezárva tartja a darlingtont. Bár számomra meg inkább az nem világos, hogy az előszabályozó osztója miért a finomszabályozott kimenetre van kötve.


Nekem durván hibásnak tűnik a megadott kapcsolási rajz, ezért elemezd át az egészet rendesen!

2022. okt. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés:

Már értem! Az invertáló bemeneten levő osztó feszültségnormált képez az előszabályozó működéséhez, ezt "ugrasztja be" a 2,2kohmos átkötés. Ha üresben leterheled, akkor be se fog idulni az oszcilláció. Számold át az összes alkatrészt, mielőtt belefogsz a megépítésébe!

2022. okt. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2. kiegészítés:

Hiányoznak a be- és kimeneti kondenzátorok is, melyek fontosak a megbízható működéshez! Nem lenne jobb egy kulturált TL494-es vezérlőáramkörrel egy korrektebb kapcsolást kiagyalni?

2022. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nem akarom megépíteni, csak filózok, hogy tervezek egy előszabályzós tápot, és kapcsolásokat böngészek, próbálom érteni a működésüket. Ez a fajta előszabályzás azért nem szimpatikus, mert a kapcsolási frekvencia kicsit kontrollálatlannak tűnik, ha jól értem, a puffer töltése-kisülése adja. Mondjuk önmagában nem baj, de nekem pl. a klasszikus tirisztoros fázisvágó szimpibb. Vagy akkor már legyen fix nagyfrekvenciás kapcsolóüzemű.

2022. okt. 29. 22:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a kapcsolás megtalálható a gyártó cég honlapján, a 3. oldalon:

[link]

2022. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Igen, így van, de az csak egy ötletadó kapcsolási rajz. Egy tisztességes konstruktőr nem másol ilyet 1:1 módon, hanem a saját igényei szerint állítja össze a végleges kapcsolást, mert a gyakorlatban még egy rakás szempontot figyelembe kell venni, pl.: más tápfesz, más kimeneti paraméterek, fél komparátor IC kihasználatlan marad, bekapcsolási tranziensek, terhelt kimenetbe startolás igénye, diszipatív elem elhagyása, UVLO funkció, stb..
2022. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Igen, csak azért másoltam ide, hátha a leírásban talál magának valami hasznosat.

2022. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm, nem tudtam, nem itt találtam a képet. :)

Azt írják, hogy "The 4.7kΩ unit ensures circuit start-up". Nem látok ilyen ellenállást, de szerintem arra gondolnak, ahogy #2-es is írta.

2022. okt. 31. 05:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!