Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mostani energiaválság fel...

A mostani energiaválság fel fogja gyorsítani Európában az elektromos autók elterjedését?

Figyelt kérdés

2022. nov. 3. 20:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10: kérdezd meg a BMW i3 mérnökeit. Vlsz azt mondanák, hogy a range extendernek a hagyományos motorhoz képest csak egy szűk paramétersávban kell tudnia működnie fix teljesítménnyel, de ott szuperhatékonyan, nem pedig alapjárattól x ezerig mindenféle szelepállásra, fokozatra meg egyéb lóf@szra kompromisszumosan optimalizálva.
2022. nov. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11: fogalmam sincs róla, miket írtál, és ez hogyan kapcsolódok ahhoz, amit én írtm. Ha az írásomat támasztod alá, akkor kösz, ha épp ellenkezőleg, akkor nem kösz, de nincs harag, a tények beszélnek, ha ezek tények. Ugyan nem tudom, írásom melyik részébe lehetne belekötni.
2022. nov. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12: Erre a mondatodra reagáltam: "Olyan az elektromos autóban is lehetne, hogy egy benzinmotor meghajt egy generátort, és az meg a villanymotort, csak épp mi értelme lenne?"

Úgy írtad, mintha ez valami elméleti kérdés vagy gondolatkísérlet lenne, miközben ez egy létező rendszer, amit soros hibridnek vagy range extendernek hívnak. És az az értelme, hogy egy egyszerű robogómotor a működési tartománya leghatékonyabb pontján hajt egy generátort, ami a kocsi meglévő elektromos rendszerébe táplál be. Könnyű, olcsó, és nincs szüksége hagyományos hajtásláncra. Ha egy kocsit az év 90%-ában ingázásra használnak rövid utakon elektromos módban, de néha azért kell a nagyobb hatótáv, akkor a 100 km-re elegendő akksi + generátor jobb megoldás mint többször annyi akksi, vagy egy fullos párhuzamos hibrid motor.

2022. nov. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%
Ahhh, értem, kösz!
2022. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!