Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány menetben, és milyen...

Hány menetben, és milyen méretkülönbségekkel érdemes egy nagyobb lyukat fúrni?

Figyelt kérdés
Mondjuk zártszelvényen keresztül egy oldalról mindkét falat 2 centis lyukkal átfúrni.

2022. nov. 19. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vékony anyagnál spéci fúrófejet kell használni tágításra. Annak kellhet egy kis pozicionáló előfurat, de utána minden adott.
2022. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A nagy Levin ***** válasza:

Használj lépcsős fúrót:


[link]


Ennek nem muszáj előfúrni, de üregelő spray nem árt.

2022. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
6 centis 2-3mm falú zártszelvény, és csak az egyik oldalról fér hozzá a fúró, és mindkét oldalát át kéne fúrni. A lépcsős csak az egyik oldalt tudná így nem?
2022. nov. 29. 13:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha leköszörülöd a szükségesnél szélesebb részét, akkor a másik felét is megcsinálhatod vele ugyanarról az oldalról. Ha sok lyuk kell, akkor megéri.
2022. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De 6*4cm. 2-3mm vastag, és minimum 28mm lyuk kell, mert szerelt kábeleket akarok átdugni rajta. Vagyis a kábelen kívül át kell férnie a csatlakozónak is. És 1-2 lyuk kell. Abba én bele se gondoltam, hogy azért se lehetne beledugni, mert elég nagy lyuk kell ahhoz, hogy legyen olyan a legnagyobb. Én a szárhosszúsága miatt kérdeztem. Mert amit találtam neten, az közvetlen a tokmánynál ér véget, nem 6-7 centivel messzebb.
2022. nov. 29. 15:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet egyedi célszerszámot is legyártatni a feladathoz, ha sokszor kell, és nincs a kereskedelemben hozzá megfelelő típus. A legkönnyebb és legolcsóbb viszont egy megvásárolható szerszámot átalakítani a kérdéses célra.
2022. nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
"1-2 lyuk"
2022. nov. 29. 17:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja - akkor az ilyesmit én klasszikus eljárással szoktam megcsinálni:

[link]

2022. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem értem, minek linkeltél reszelőt.
2022. nov. 29. 19:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Két lyukat ki lehet reszelni ilyenekkel is végleges méretre az előfúrás után. Ez nem vicc, nagyapáink így csinálták, és én is így szoktam megoldani az egyszeri szükségleteimet. Kis odafigyeléssel elég jó eredményt ad az ilyen kézimunka. Lehet még használni kézi villanymotoros lyukköszörűt is a tágításhoz.
2022. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!