Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miből és hogyan csináljak...

Miből és hogyan csináljak időkapszulát ami kibír legalább 10 évet beázás nélkül?

Figyelt kérdés
Az jutott még eszembe attól nem kell félnem hogy a fénykép vagy papír benne megpenészedik vagy lebomlik?
2022. nov. 23. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom... az én szekrényem kiváló időkapszula lehet, több dolog 30 éve jól megvan benne.
2022. nov. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a dédpapa szekrényfiókja kiváló időkapszula. 19. századi iratok, képek pompásan megmaradtak benne.
2022. nov. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De nem ez elásós fajta

gondoltam beföttesüvegre is viszont félő hogy összetörik elásva

2022. nov. 23. 19:12
 4/10 A nagy Levin ***** válasza:
100%
A legjobb egy jól záródó rozsdamentes fémhenger lenne.
2022. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Műanyag üdítős pet palackba rakd a cuccokat, lapítsd ki, préseld ki belőle a levegőt, aztán lehet is elásni.
2022. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

10 évre nem kell túlbonyolítani: befőttes üveg, vagy olyan ételes doboz, aminek a tetejében körben tömítés van.

A pára ellen friss macskaalommal legegyszerűbb védekezni: egy kis papír zacskóval tegyél be.

2022. nov. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha fontos akkor érdemes lenne egy háztartási vakumfoliázot beszerezni, és 3 zacskoba beletenni. 3 vagy akár több egymásba ágyazott zacskó esetén, szerintem szinte lehetetlen a beázás. Tenni beléjük nedvszivó gélt, mint ami cipők dobozában, vagy pezsgőtabletták kupakjában szokott lenni. És persze pluszba még belehet csomagolni alaposan alufoliába. A befőttesüveg sem rossz, csak ott benemarad a levegő. Esetleg kilehet önteni az üveget valamilyen kétkomponensű szigetelő anyaggal, ragasztóval.

Tehát befoliázni, alufoliával körbetekerni, üvegbe rakni, és azt kiönteni ragasztóval. Ez így elég tartós lenne, szigetelés és mechanikailag is.

2022. nov. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csomagolás előtt, lehetne meleggel talán 80 fok, meg UV fénnyel fertőtleníteni. Esetleg valamilyen penészgátló anyagot mellérakni.
2022. nov. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pringles chips doboza?
2022. nov. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az beazik
2022. nov. 27. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!