Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van olyan szintetikus kémiai...

EagleHUN kérdése:

Van olyan szintetikus kémiai vegyület amit kifejezetten csak radioaktív bomlás segítségével képesek előállítani?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy például egy radioizotóppal egyszerűen létre tudnak hozni, majd megvárják míg az lebomlik (más elemmé alakul át) és emiatt inkompatibilis lesz az eredeti vegyülettel tehát kilökődik a szerkezetből.

Ami viszont visszamarad az vagy molekulán belül vagy a molekulák közt olyan reakcióba lép ami semmi más módon létre nem hozható anyagot eredményez.


Ezt már megcsinálta valaki létezik ilyen?


Nem tudom mi lenne az elnevezése sem ennek az eljárásnak vagyis hogy hogyan keressek rá ha van ilyen egyáltalán.



2022. nov. 27. 17:23
A kérdező szavazást indított:
Kitalálták használják is (lentebb megadom a nevét és vagy a linkjét).
Kitalálták már de nem sikerült ésszerű hasznosítást találni rá (Enélkül is létre tudnak hozni minden vegyületet.)
Nem volt még ilyen ötlet szinten sem. Ez teljesen új.
Nem tudom. / Nem válaszolok.
Valami más lentebb kifejtem.
3 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a legnagyobb baj ezzel a dologgal, hogy a radioaktív elbomlás könnyen szétverheti az egész molekula és környezetének kémiai szerkezetét a több nagyságrendnyi energiakülönbség miatt. Lehet hogy keletkezhetnek így unikális vegyületek, de csak nyomokban az összmennyiséghez képest.
2022. nov. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennél sokkal egyszerűbb egyesével összerakni az adott vegyületet. Nincs olyan vegyület, amit nem lehet összerakni, csak a módszer nagyon lassú.
2022. nov. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A vegyületek képződéséhez jellemzően 5-6 nagyságrenddel kisebb energia szükséges, mint amennyi a magreakcióknál szabadul fel. Vagyis százezerszer-milliószor annyi energia, amennyire szükség lenne a kémiai kötések létrejöttéhez. Arányaiban mintha taktikai atombombával akanál kertkaput hegeszteni.
2022. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Valóban erre nem gondoltam hogy a bomlásnál kilépő jóval nagyobb energiájú részecskék károsítanák is a többi kémiai kötést.

Mondhatni csak egy érdekes ötlet volt de a saját kardjába dőlt.

2022. nov. 29. 23:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Na erre a kérdésre nem tudott értelmes választ adni a Chat GPT! Kevert mindent mindennel még elnézést is kért amikor kijavítottam. :D
2023. jan. 28. 02:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!