Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villamosmérnök aki erősárammal...

Villamosmérnök aki erősárammal foglalkozik milyen problémákban ütközhet ahova pl kell integrálni, vagy dif.egyenletet megoldani?

Figyelt kérdés
Gyakorlatban
2022. dec. 2. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ld. pl. effektív érték definiciója. Igaz sokan megoldották már, de néha fel kell írni, főleg mostanság, amikor megjelentek a felharmonikusok a hálózaton.
2022. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lecsengési folyamat számítása egy távvezetéken.
2022. dec. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Félvezetők melegedése, veszteség számítása. Tranziens jelenségek. Szabályozás-technikában átviteli függvények.
2022. dec. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Abból ítélve, hogy az átlag mérnök-aspiráns nem tud segíteni az eggyel alatta járóknak, mert: én ezt tudtam, levizsgáztam, elfelejtettem; talán jó is, hogy 5 év múlva nem kerül szembe bonyolultabb integrálási problémákkal. :)

Ha valamivel foglalkozik intenzíven, inkább akkor kerülnek elő ilyen szükségességek. Az meg bármi lehet... Én például különféle földelések potenciálterét elemezgettem (a magyar szakirodalomban csak a rúdföldelő terének alakulásáról olvashatni). Saját magam épülésére, mondhatnám, mert a következtetéseimre a pártállamban azt mondták, ilyen probléma nincs.

2022. dec. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!