Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A gyerekzár légmentesen zár?

A gyerekzár légmentesen zár?

Figyelt kérdés

Gyógyszeres dobozokon szokott olyan csavaros zárókupak lenni, amelyik lötyög, csak rányomva csavarva nyílik (gyerekzár).

Ez a lötyögő kupak légmentesen zár?



2022. dec. 12. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Általában a belsö kupak zár rá a dobozra, elvileg légmentesen. A külsö lötyögö rész a belsö elforgatására van rajta.
2022. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
A lötyögőt erősen rá kell szorítani az üveget lezárő belső kupakra, hogy le lehessen tekerni. Ez a gyerekzár lényege, mert a kölök nem tud akkorát szorítani.
2022. dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekzáras dolog nem arról szól, hogy valami milyen minőségben tömít - hanem arról, hogy kettős (nyomó + csavaró) mozdulattal lehet csak nyitni az edénykupakot, aktiválni egy berendezést, stb..
2022. dec. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Percekig szoktam szenvedni ezekkel a szarokkal, aztán ugyis eltörik, és keresni kell hozzá egy sima kupakot.
2022. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
A gyerekzárnak nem kell légmentesen zárni. Az csak egy biztonsági berendezés, hogy egy kisgyerek ne tudja letekerni a kupakot. A kupak zárjon légmentesen. A gyerekzár direkt lötyög rajta, hogy lehessen szabadon tekergetni a hozzánemértő kisdedeknek...
2022. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyerekzáras kupakot én egy egységként értelmezem.


A gyerekzáras kupak újkori történelmünk rémisztő torzszülöttje. Nagyon magas selejtszázalékkal készül, sok nem zár rendesen.

Nemcsak gyógyszeres, hanem vegyszeres, hígítós palackokon is ilyen van.

a gyereknek nem is kell kinyitnia az üveget, elég feldönteni, máris szivárog a vegyszer.

2022. dec. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos van abban valami, amit a 6-os írt. Közhelyes, hogy egy nagycsoportos óvodás gyerek sokkal hamarabb kinyitja a gyerekzárat, mint egy eldurvult személyiségű felnőtt!


(A 40-es években járó mérnöki diplomával rendelkező, de időközben alkoholistává lett apámnak is én szoktam kinyitni az ilyen palackokat.)

2022. dec. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!