Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A tudósok mekkora átlaghőmérsé...

A tudósok mekkora átlaghőmérséklet (a bolygóé) növekedést valószínűsítenek 2100-ig?

Figyelt kérdés

2022. dec. 30. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függően, hogy mit csinálunk, 1.1°C és 5.4°C közötti növekedést valószínűsítenek.

[link]

2022. dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy szép ábra:


[link]

2022. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, lesz legalább 3.
2023. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a 2100-at megéljük, hiszen ha elérjük a 2-3°C növekedést, akkor már káosz lesz. Elolvadnak a sarkokon a jegek és megnő a vízszint és a szárazföld fele víz alá kerül (eltűnik velence, UK, kanada nagyrésze, New York, Florida, japán, Korea ausztrália nagy része, és még rengeteg más ország). Emiatt az áramlatok is megváltoznak a vízben, ami ugye a csapadék áramlását is megzavarja. Pl Anglia kiszárad stb. De amúgy azt mutatják a statisztikák, hogy 2030-ra elérjük az eltarthatósági minimumot a földnek és utána 2050-re már kihal az emberiségnek nevezett faj és vele együtt a föld is. Aztán a földnek kell egy pár millió év hogy helyre rakja magát főleg, hogy vannak olyan műanyagok, amiknek több millió év kell, hogy lebomoljanak. Szóval egy ideig a földön nem lesz élet se.



#3

Ugye tudod, hogy a 3°C felmelegedés az nem a 10°C-ról a 13°C-ra változását jelenti. A mi hőmérsékletünk teljesen megváltozna és nem a mostani éghajlatunk lenne, hanem teljesen más. A kilengések akár lehetnek nagyobbak is, pl nyáron lehet akár 40-45°C vagy még több is. Azaz rosszabb mint egy mostani sivatagban. Én azért elgondolkodnék ezen. Mondjuk kitudja milyen éghajlatunk lesz akkor.

2023. jan. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most már késő sajnos...
2023. aug. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

07:28

A párizsi egyezményben szereplő 1,5 fokról már igen valszeg lekéstünk.

De ez nem azt jelenti, hogy jön a totális apokalipszis. Lesznek jelentős kellemetlen változások, de nem mindegy, hogy mikor és mekkorák.

2023. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
De igen, jönni fog a teljes apokalipszis... [link]
2023. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gungasam ***** válasza:
Én ugyan már nem valószínű, hogy megérem de drukkolok azoknak akik megérik! Találhatnak menedéket. Talán leköltöznek majd a föld alá, ahol egyenletesebb lesz a hőmérséklet, fűteni sem kell. Inkább a szellőzés lesz a gond. Energia biztosan bőven lesz, ha nem is kőolaj, kőszén hanem piezzo-elektromos a földkéregből vagy a felszínről napenergia. Valahol mindig süt a nap.
dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gungasam ***** válasza:

Ha ennyire rosszak a kilátások, miért csinálnak annyian gyereket? Perverzióból? Nem tudnak mást? Szerintem egyáltalán nem lesz apokalipszis , alaposan megváltozik minden, az biztos.

Segítek elérni minél hamarabb, minél magasabb átlaghőmérsékletet. Eddig ugyan rengeteg fát ültettem és kertet műveltem, de most , hogy életbe lépett a rezsicsökkentés legújabb fokozata, kénytelen vagyok hirtelen kivágott vizes fával fűteni mert nincsen annyi időnk, hogy megvárjuk míg kiszárad. Nem tudunk annyira előre vásárolni, hogy legyen egy bő éve a tüzelőnek a kiszáradásra. Nagyon hirtelen kellett a gázról "lejönni". Ez van. Az én fejem már nem fáj ettől. Mindent megtettem, amit egy tisztességes polgár megtehet. Nyugdíjasként nem tudok nagy beruházást megvalósítani és mondom ahogyan az egyszerű gazda akinek a szépen művelt szöllejét a jég elverte, kapájával nekiesve a tőkéknek azt kiáltotta: Lássuk Isten, mire megyünk ketten! Hát szemét vizes nyárfával tömöm a kazánt , füstöl is mint egy öreg mozdony de rá se ránts, csak szedd a vadkörtét.

dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!