Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy átlagos mérnök mennyire...

Egy átlagos mérnök mennyire ért a matekhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pl van egy mérnök aki 10éve dolgozik a szakmában, pl beágyazott rendszereket fejleszt!

Lesz egy gyereke, és segítséget kérne matekból, pl emelt matek, utána nézés nélkül menne neki pl egy egyenletrendszer megoldása?

Neked menne?


2023. jan. 26. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hááát. Elág régen végeztem, de egy átlagos egyenletrendszer még menne.

Differenciál, integrál már nem annyira.

2023. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Gyári melós vagyok. Egy egyenletrendszert még én is megoldok pedig 25 éve érettségiztem. Sőt derivàlás, integrálás sem jelentene gondot.
2023. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
90-ben kaptam diplomát. Gyakorlatilag vagy táblázatból nézek ki értékeket, vagy négy alapműveletet használok.
2023. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Az emelt érettségiben típusfeladatok vannak, amiket jóesetben gimiben begyakoroltatnak az emberekkel. Na most egy mérnök még ha ért is a matekhoz, lehet hirtelen nem tudja, hogy mi a megoldás "titka" egy-egy feladatban.

Bár nekem a véleményem az, hogy elvileg nem kellene gondot okoznia.

2023. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy egy reál típusú egyetemet végzettnek nem jelenthet gondot.
2023. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kólauborkával ***** válasza:
86%

Én még friss diplomás (3-4év) vagyok, de elképzelni sem tudom, hogy majd a saját gyermekemnek ne én tanítsam a matekot. Illetve azt sem, hogy ne fejlödjek még ez irányba.

A munkám során nem használom, de valaki sudokuzik, van aki keresztrejtvényt fejt, én matekozom.

A nagyfateromnak diplomája sem volt egyébként, de a mai napig kisebb nagyobb nehézségekkel, de feiböl felrajzol egy nyíróerö ábrát a kiszámított értékekkel. Ode azért némi matekszemlélet kell azért.

2023. jan. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobban, mint az átlagember, de messze nem annyira, mint egy elméleti matematikus, valahol a kettő közt.

Egy középiskolai szintű egyenletrendszer biztos nem fogna ki rajta, talán az még nekem is menne.

2023. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért gond utána nézni? Pl tudom, hogy van valami nagyon hasznos trükk a trigonometrikus egyenletekre, de nem emlékszem már rá, viszont google segítségével kettő perc alatt kikeresem és bármit elém tehetsz a régi gyakorlatom miatt megfogom oldani.

De ugyan ez igaz diff egyenletekre is, adj két napot és ugyan úgy átmennék egyetemi vizsgán, mert szimplán specifikusabb dolgokat felejt az ember, de konkrétan a gyakorlat nem veszik el.


Lehet mással nem így van, de én nagyobb fizu miatt a területemen belül átmentem olyan irányba, ahol eléggé egyetemi szintű matek van és nyílván 10 év után borzasztó sokat felejtettem:D viszont ahogy gyakoroltam otthon, nagyon hamar a régi szintre hoztam magamat, mert megérteni nem kellett, csak trükkökre rájönni (rákeresni) és definíciókat/tételeket pontosabban ismerni.



Tehát aki ilyen sok matekot tanult, az nem biztos, hogy emlékszik mindenre, de téma függvényében ha adsz neki egy kis időt, akkor sokkal hamarabb megérti, mint te + neki feladatok megoldásához se kell már napokat gyakorolnia.

2023. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Természettudományos végzettségem van, 40 éve szereztem diplomát. Akkoriban (és ez idáig kitartott) nem arról szólt egy diploma, hogy MINDENT tudnod kell készség szinten. Hanem arról, hogyha fejből nem megy, BÁRMIKOR utána tudsz nézni és meg tudod tanulni. Szóval bennünket tanulni (ismereteket szerezni) tanítottak meg. Mái napig semmi gondot nem okoz a matek. És mivel én még logarléccel is számoltam, annak idején megtanultam fejben becsülni a végeredményt. A környezetem nem is érti, hogy ők scriptet írtak rá, meg számológéppel számolják, hogy túróba jövök rá, hogy elszámolták, amikor még egy papírlapot sem vagyok hajlandó elővenni. De gyakran úgy derül ki, hogy hibás a szoftverfejlesztő által prezentált végeredmény, hogy a végeredményre azt mondom, irreális és nagyságrendekkel arrébb van a megoldás...
2023. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!