Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol van itt felmelegedés, ha...

Hol van itt felmelegedés, ha teljesen átlagos nyarak is vannak,kis meleg, ki szárazság, semmi különös, pont mint 20-30 éve?

Figyelt kérdés
Ki akarják ezt a globális klímakatasztrófát elterjeszteni, mikor semmi különös nincs ebben a nyárban sem.Még csak extrém meleg sem volt.
2022. aug. 14. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Hogyhogy hol? Itt, a bolygón.

globális =/= lokális

átlag =/= egy adat

éghajlat =/= aktuális időjárás

2022. aug. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sadam87 ***** válasza:
92%

Az ilyen "érvelés" alapból is elég nevetséges, ahogy már többször is leírták ezen az oldalon. De az, hogy a mérések kezdete, 1901 óta a legszárazabb évben (az első 7 hónap alapján) sikerül azt beírni (hibásan), hogy "kis szárazság" ultragáz.

[link]

De azért nézzük meg, amit a kérdező "érvelés" címén:

- "Hol van itt felmelegedés"

Például itt, nálunk:

[link]

[link]

"ha teljesen átlagos nyarak is vannak"

Ez még akár igaz is lehet (bár az utóbbi pár évben nem az volt), csak épp egyáltalán nem érv a klímaváltozás ellen. (Persze először meg kéne érteni, mit is jelent az. Mondjuk ez még optimálisabb lett volna a "kérdés" címszó alatt bemutatott okoskodás előtt.)

Egyébként a fenti első linken például látszik, hogy az utóbbi években szinte mindig melegebb volt a nyár a múlt század átlagánál.

"kis meleg"

Az idei június a 3. legmelegebb volt 1901 óta.

[link]

És emlékeim szerint a július sem volt túl hűvös. (Legalábbis ahol én lakok, ott biztos nem.)

"ki szárazság"

Erről már írtam, de nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy ez mekkora baromság. Akkor leírni ezt, amikor kiszáradnak a tavak, rekord alacsony szinten vannak a folyók, a mezőgazdasági termények nagy része elpusztul, elsárgulnak az erdők a szárazság miatt elképesztő. Te milyen barlangban élsz amúgy?

"semmi különös, pont mint 20-30 éve?"

Pont nem.

"Ki akarják ezt a globális klímakatasztrófát elterjeszteni"

Nem kell elterjeszteni, terjed magától is. Homokba dughatod a fejed, az éghajlat attól változni fog.

"mikor semmi különös nincs ebben a nyárban sem."

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

"Még csak extrém meleg sem volt."

Július 23-án kishíján megdőlt az abszolút országos melegrekord, de ez cseppet se zavarjon.

[link]

2022. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Tipikus példája a mai, végtelen buta embernek.
2022. aug. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kólauborkával ***** válasza:
Te a légkondos szobádból élvezysd a nyarat? Én kiskoromból nem emlékszem 40 fokos nyarakra, idén több nap volt 41 fok árnyékban, hömérövel mértük….
2022. aug. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!