Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Találkoztatok már furcsa...

Találkoztatok már furcsa időjárási jelenséggel?

Figyelt kérdés
2023. jan. 30. 18:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%

Nekem roppant érdekes volt, hogy a körút egyik oldalán vagy tíz percig zuhogott az eső, de a másik oldalán egy csepp sem esett.

Esküszöm, nem dumálok.

2023. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
86%
2012-ben, november első napjaiban este 10 körül is húsz+ fokos hőmérséklet volt dél-nyugat Szlovákiában, a magyar határtól nem messze eső részeken. Olyan július-augusztusi időjárásnak felelt meg ez az állapot.
2023. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
89%
Emlékszel még a nagy hóra? Régen volt, az igaz. Úgy emlékszem, 1987 volt, de javítsatok ki, ha tévedek!
2023. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
89%
Egyszer láttam tripla szivárványt.
2023. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A nagy Levin ***** válasza:
88%
Egyszer láttam halójelenséget három Nappal.
2023. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
82%

Elnézést, nem tudom a pontos nevét, de életem egyik "halálra-rémültem" pillanata volt.


Nyári est, viszonylag felhős égbolt. Nézek ki az ablakon, épp jön haza a szomszéd, az égen pedig valami csészealj-szerű dolog jelenik meg, az egész kerek, sötét dolgok vannak rajta, majd elkezd forogni és nagy sebességgel eltávolodik tőlem.


A történethez hozzá tartozik, hogy sikeresen traumatizáltam magamat gyerekként a NatGeo UFO-s és földönkívüliekkel foglalkozó dokumentumfilmjeivel, tehát ha ennek a fóbiának van neve, na az vagyok én. Pedig szkeptikus vagyok, na de ennyit ér a józan ész az irracionális félelmekkel szemben. Tehát ott állok az ablakban, hogy mégis mi a jó francot láttam én?


Mai napig nem tudom, hogyan (milyen kereső szavakkal), de viszonylag gyorsan magyarázatot találtam a dologra: valahogy a páratartalom, az utcai fények, meg kitudja még milyen tényezők közbenjárása a szomszéd autójának a felnije "feltükröződött" a felhőkre. Vagy legalábbis a megfigyelő számára így lehet leírni ezt a jelenséget.


Azóta is maradok a szivárványnál, az olyan szép és kedves:D

2023. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem furcsa, de extrém. Még kicsi voltam, de már elég nagy ahhoz, hogy felfogjam, mi történik. Kb. 5 perccel azután, hogy hazaértünk anyummal, amikor az alapból derűs ég hirtelen elborult, és brutális jégeső volt, olyan szélviharral, ami utcaszerte több helyütt megkezdte a tetőt, a jég pedig ablakokat/redőnyöket tört be. Annyira féltem, hogy a kezemben levő teáscsészét elejtettem, és fiú létemre elsírtam magam, szó szerint halálfélelmem volt. A mi házunk kisebb károkkal megúszta, mert volt az udvarunkban egy hatalmas, öreg fa, ami gyakorlatilag megvédte a házat. Még az ükapám ültette. :D Visszagondolva, brutális, hogy annak a fának szinte meg se kottyant a vihar.

Brutális volt. Viszont amennyire azt hitte anyummal együtt a család, hogy ez traumatizálni fog, épp ellenkezőleg, megszerettem a viharokat, gyönyörű, ahogy a természet lecsap. Félelmetes, de gyönyörűszép. Azóta volt szerencsém az USA-ban egy (kisebb) hurrikánt is átélni, életem egyik legszebb élménye volt. Nem tudom, valahogy megbabonáz ez a hatalmas erő, ami minket, embereket pillanatok alatt el tud söpörni az útjából. Aztán utána meg az emberi leleményesség babonáz meg, ahogy a károkat enyhíteni, sokszor hatalmas elemi erők ellen gyakorlatilag nullára tudjuk redukálni a károkozást. Ez is elkápráztat. Furcsa dolog ez... :)

2023. jan. 31. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is nagyon ijesztő és emlékezetes volt olyan jégesőt átélni, ami a környéken sok autónak összezúzta a szélvédőjét, de mégsem tartom számon akkora furcsaságként, mert végső soron mégiscsak egy jégeső volt, csak kivételesen nagy jégszemekkel.

Ellenben az egyik legfurcsább, amit fel tudok idézni, az a 2013. december 9-ei budapesti szivárvány. Az egy dolog, hogy télen ritkaság a szivárvány, de ezt délután 2-kor ugyanúgy látni lehetett, mint reggel (nyilván azért a Nap állásával együtt odébb vándorolt), ráadásul közben végig szinte teljesen derült volt az ég, felhő szinte sehol. Ha nem látom, el sem hiszem.

[link]

A magyarázat az volt, hogy távolabb a Pilisben tartósan esős idő volt, és elegendően erős szél fújt ahhoz, hogy a város fölé vigye a vízpermetet.

[link]

2023. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
88%
Villámlás, jégeső. Ez önmagában nem lenne furcsa, de 1-2 éve januárban volt.
2023. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 NTBS ***** válasza:
74%
Villámgyors jégeső.
2023. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!