Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudja-e Ön hogy a "SZTEREÓ...

Tudja-e Ön hogy a "SZTEREÓ KÉP" avagy "3D-s Televízió" térbeli megjelenítése hogyan valósul meg? Mi a térbeli megjelenítés megvalósításának a módja ?

Figyelt kérdés

#térbeli megjelenítés
2023. febr. 6. 04:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom.
2023. febr. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is tudom. Két, különböző irányból felvett kép kerül átvitelre, melyek külön lát a két emberi szem.
2023. febr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogyan tud külön képet látni a két szem egy képernyőn? Erre többféle megoldás van:


1. A legprimitívebb módszer színes képátviteli rendszereknél monokróm látvány eléréséhez az, hogy külön színeket használunk az egyes képeknél, és színszűrőket a szemek előtt.

2. Erős iránykarakterisztikájú képernyőt használunk, mely külön irányba nyalábolja a két képet. Képeslapoknál elterjedt ez a megoldás hengerlencséket képző barázdás optikai feltéttel.

3. Időben felváltott képátvitelt használunk, és a szemek előtt ezzel szinkronban futó optikai zárakat.

4. Polárszűrőkkel egymásra 90 fokban polarizált két képet reprodukáló ernyőt használunk és szintúgy passzív optikát a szemekre, tehát polárszűrős szemüveget használunk a nézéséhez.


Kb. ennyi a téma lényege.

2023. febr. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenki tegezodik. Az ilyen nagybetus kerdesekre a guglin lehet gyorsan valaszt talalni
2023. febr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
VR szemüvegeknél nem müködik olyasmi, hogy a két szem látómezejét fizikailag elválasztva(egymástól válaszfallal eltakarva), a két szemnek két különbözö kijelzön két különbözö képet küldenek?
2023. febr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

@5 De, működik. Nekem állóképes volt ilyen kiskoromban:

[link]

(Ha nem működne a link, írd be google keresőbe: view-master)

2023. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 qkker1 ***** válasza:
Nem unod még?
2023. febr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A végén még visszasírjuk U. Xorter-rt.
2023. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány tudja-e ön / ön tudja-e kérdés lesz még?
2023. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

#6

Köszi, ilyenem nekem is volt, már el is felejtettem :D


Szerintem ez pl egy tök jó kérdés, 1-2 válaszból én is új infót szereztem, és jó irányt ad tovább olvasni. U-Xorternek is voltak néha érdekes kérdései. Napi tudásmorzsa-témának tök jók.

2023. febr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!