Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Biztos, hogy jó felé tart így...

Biztos, hogy jó felé tart így a technika? Megjelenítés a monitorokon...

Figyelt kérdés

Régen volt egy 640x480-as, jó nagy monitorom, ez volt az első PC-hez. Ezen mindent jól lehetett látni. Valamikor később lett egy nagyobb, lapos LCD monitorom, itt a felbontással eleinte sokat vacakoltam, mert nem tűnt reálisnak, hogy azok a pici betűk lennének az ideálisak, de mégis azok voltak azok, valahogy idővel megszoktam.

Aztán lett egy még nagyobb monitorom, állítgattam a felbontást egy darabig, de ezen még kisebb volt minden, és ez volt az ideális, nem is lehet már mást beállítani. Még az elején azt írta ki, jelentősen csökkenti a videokártya élettartamát, ha más felbontást állítunk be. Ez már fél éve van, azóta is zavar, hogy annyira pici minden a képernyőn, pedig a képernyő sokkal nagyobb és bővebben elférne nagyobb felbontással több is, mint régen. A weboldalakat még csak be tudom állítani, hogy nagyobb legyen (ctrl és +), de az alkalmazásokban vagy az asztalon ez nem állítható. Az egérkurzor is gyakran elveszik így.

Ennek tényleg így kell lennie, és ez így van jól? Pár év múlva még nagyobb monitorok lesznek, és még kisebb lesz rajta minden?

A gyakorikérdéseket is 170%-os nagyítással nézem, így kényelmes és könnyen olvasható minden.



2023. febr. 4. 22:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Mit is írtál, milyen rendszered van?
2023. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Windows volt mindig. Először 95, most meg 10-es. A számítógép, alaplap, kártya stb. mindig változott.
2023. febr. 4. 22:43
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hogyan picit neked. Ha kicsinek találod, állítsd át a képernyő méretezéséd, de én inkább egy szemorvost javaslok.
2023. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Talán vicces, de most direkt lemértem, 1-2 milliméteresek a betűk az asztalon. A képernyő hossza majdnem 50 cm, magassága majdnem 30. Lehet, kicsit hátrább van a monitor az asztalon, én meg ha hátradőlök, akkor nem kényelmes így olvasni. Tényleg az énszememmel lehet a baj? Én azért ezt kétlem egy kicsit.

Épp ez az, hogy a képernyő méretezését nem lehet állítani. A régebbi rendszerben még lehetett.

2023. febr. 4. 22:59
 5/19 anonim ***** válasza:

"Régen volt egy 640x480-as, jó nagy monitorom"

...ami volt 30 éve. Azóta - fáj kimondani, de ez valószínűleg igaz - romlott a szemed világa.


Az a monitor tegyük fel hogy volt 14"-os volt. Vagyis - 640*480-as felbontás esetén - az 57,14 képpont inchenként (számoláshoz segédeszköz: [link] ).


Most egy 21,5"-os monitor - például egy ilyen: [link] - képes lehet akár 3840*2160-as felbontásra, az 204,92 PPI. A nagyobb PPI egy "rosszabb szeműnek" nehezebben olvasható. Sajnos. ;(

2023. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

azóta csináltattam új szemüveget.

Viszont nem látom, ennek mi értelme. 20 éve (nekem nem 30 volt) azon a monitoron az alkalmazások kitöltötték a teljes képernyőt, teljesen kihasználták. Fent menürendszer faltól falig. Most meg ha 100%-osra van állítva a gyakori, a képernyő 1/3-át ha kitölti a hasznos információ, a képernyő többi részén üres, egyszínű részek vannak. Alkalmazásokban a fenti menürendszer (már ahol az a régi fajta van) a képernyő felét se foglalja el, még nem teljes képernyős méretben sem. Ennek mi értelme?

2023. febr. 4. 23:20
 7/19 A kérdező kommentje:
A szemem távolságát a monitortól is lemértem, 80 cm körül van, kényelmesen hátradőlve ennél több. Tényleg ~1 méter távolságból 2x2 milliméteres betűket kényelmesen kellene tudni olvasni? Egy könyvben a betűk ennél nagyobbak, és ha az ember kinyújtott kézzel tartja maga előtt a könyvet, akkor kényelmesen látható... Ha csak kinyújtom a kezem, nem érem el a monitort, azért eléggé előre kell hajolni még akkor is, ha nem dőlök hátra. De lehet, nektek van igazatok, csak furcsa ez.
2023. febr. 4. 23:42
 8/19 anonim ***** válasza:
A magas pixelsűrűségre van igény. Mellesleg a Gépházban – ahogy már írták – be tudod állítani a nagyítást a rendszer, vagy a könnyű kezelés szekcióban pl. 200%-ra.
2023. febr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Pár év múlva még nagyobb monitorok lesznek, és még kisebb lesz rajta minden?"


Nem, csak te használod rosszul a technikát. Nyilván egy 1080pmonitor után ha 4K-ra vált valaki azonos képátló mellett, nem fog feleakkora betűket olvasni, mert a DPI scaling-et beállítja 150-200%-ra. Ha neked kicsik a betűk, tedd megy ugyanezt, és minden nagyobb lesz.

2023. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatot, eddig nem tudtam, hogy lehet állítani a géphez egyik kevésbé érdekesnek tűnő menüpontjában ezen. Ez nagy segítség volt, nem is számítottam rá, hogy erre megoldást fogok most kapni. (A videovezérlő nem engedett más megoldást és azt hittem, akkor annyi.) A régi Windowsban máshol lehetett állítani a betűméretet, mára mindent úgy elpakoltak, hogy meg se lehet találni.

Csak azt nem értem, miért nem alapbeállítás az, hogy a képernyőt szépen kitöltse az információ. De lehet, valamiért így jó, és nem átlagfelhasználó vagyok. Talán mindenki egymás mellé tesz 3 ablakot és úgy dolgozik? A fene se tudja. Munkahelyen is mindenki úgy csinálja, hogy egy alkalmazás egy ablak, és az betölti a nagy képernyőt.

2023. febr. 5. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!