Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a földelés, nulla stb?

Mi az a földelés, nulla stb?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikus szakon tanulok.

Van most egy Robotika alapjai tárgyam és végig ezzel van a tanár, meg egy rakás másik kifejezéssel, például grand, vcc, pnw? jel stb.

Én ilyeneket nem tanultam se általánosban, se középiskolában.

Most meg se jegyzet, se semmi.

Neten rákerestem, de vagy valami alkoholisták általi leírást találtam vagy túl tudományos a megközelítés.

Például azt se tudtam már, mi az az anód meg katód?

Wikipédián elolvasva, mindenféle elektrolitról írnak, közben meg negatív és pozitív pólusok.


Tehát baromira össze vagyok zavarodva meg jó lenne, ha valaki mindenféle mellébeszélés nélkül írná le.


Köszönöm.


2023. márc. 26. 16:11
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Na, nem is grand, hanem ground
2023. márc. 26. 16:13
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"egy készülék azon elektródáját nevezik így, amelyből elektronok lépnek be az áramkörbe, például egy elektrolit oldatból"

Ez a mindenféle elektrolit? :D :D :D

Te ilyen sült hal vagy a programtervező informatikához is is? Hát miért ezt választottad? Van növénytermesztő képzés is, hátha a fűhöz jobban viszonyulsz:

[link]

2023. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 waland ***** válasza:
59%

Már nem azért, de hogy kerültél föiskolába, ha sem a fizika, sem a kémia órán nem figyeltél? Ezek egy része általános iskola 7. osztály - Anód és Katód, másik része meg elektronika, fizika. A gnd-ground-földelés ezeken a vezérlőlapokon nagyjából a negatívnak felelnek meg. A vcc-pwr meg a pozitív, de ha ezt így visszamondod, kicsapnak az óráról, mert a föld igazából nem negatív, hanem az alacsonyabb feszültségű oldal.

Váltakozó áramnál ez kicsit más, ott van N - neutral - nulla, amin a maradék feszültség távozik, meg van föld, ami tényleg földelés.

2023. márc. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Na, hát úgy kerültem főiskolára, hogy nem másokkal foglalkoztam.

Gondolom nektek ezért maradt ez ki.

2023. márc. 27. 07:26
 5/18 waland ***** válasza:
50%

Te kérdeztél...

Viszont a robotikához tényleg kelleni fog alapszintű elektrofizikai ismeretanyag, legalább a középiskolai anyag elektrofizikai részét vedd át, mert anélkül ez instant bukás.

Én azt mondanám, hogy ehhez a szakhoz sokkal többet ér a jó matek mellett egy elektromüszerész szakma vagy alaptanfolyam, mert itt aztán hegyekben lesz szó tranzisztorokról, mikrokontrollerekről, feszültségszintekről, áramerősségekről stb.

Ha van benned érdeklődés, akkor érdemes a [link] lexikonját, fórumát olvasgatni, és keresni különböző alapszintű elektronikai youtube oldalakat, mert vért fogsz izzadni.

A matek gondolom ment, mert az felvételi követelmény informatikán, szóval a programozás maga nem lesz feltétlen nehéz (szerintem egyszerübb az a része, mint felhasználói szintű programokat írni, ezek végül is plc-k)

2023. márc. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért maradt ki a főiskola, mert amikor előkészítőre a Pollackra jártam, a tanár, aki tartotta, azt mondta, jobban járnék, ha a műegyetemre mennék, s a szüleim meg ennek csak örültek, így végül azt végeztem el.


Hát, kérdés, érdemes-e olyan fogalmakkal magyarázni, amelyeket nem ismersz, de a nulla az a három fázisú, csillagkapcsolású rendszer közös pontja, mely szimmetria-okokból, mondhatni "magától" földpotenciálon van, azaz a földhöz képest nulla feszültséget mutat - innen a neve.

2023. márc. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 waland ***** válasza:
6-os ismerem én ezt, de szerinted ezt ő értette? Konyhanyelven alap fizikai szinten annyi a lényeg, hogy fázison "jön" az áram, a nullán meg távozik (és igen, tudom hogy deltában nincs is használva, de ez már egy szakma, és nem az övé). Neki egyébként is a mikrofeszültségű föld volt a kérdés, az meg jellemzően az dc-, azaz pl. az akkumulátor katód(?).
2023. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"szerinted ezt ő értette?"

Nos, ha nem tünt volna fel, én ezt már letétbe helyeztem:

"olyan fogalmakkal magyarázni, amelyeket nem ismersz"

...így aztán kár erről többet beszélni.


"Konyhanyelven alap fizikai szinten annyi a lényeg"

Amit írsz, abban a lényegről se konyha- se előszobanyelven nincs semmi, mivel az, hogy ott záródik az áramkör, az nem a nulla lényege.


"fázison"

Eggyel sem vagy jobb, mert ezt meg te nem magyaráztad meg, hogy ez mi, így aztán én is írhatnám, hogy "szerinted ezt ő értette?". :)

2023. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 waland ***** válasza:

Én veled beszélgetek már, nem vele :)

Arra azért gondolom emlékszel, hogy általánosban nem magyarázták sem a három fázist, sem a 120 fokos eltolást, sem a nulla föld közösítést. ott volt egy bejárat +, meg egy kijárat -, amiről már ott is mondták, hogy hülyeség, de az alapok megértéséhez elég volt. Aztán te pedig mentél szakirányba, és megtanultad, hogy a fizika 7. osztály, az egyébként tele van életszerütlen leegyszerüsítésekkel, mégis az alapozta meg hogy most már (gondolom) mérnök vagy.

2023. márc. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Legyen. :)
2023. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!