Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a földelés, nulla stb?

Mi az a földelés, nulla stb?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikus szakon tanulok.

Van most egy Robotika alapjai tárgyam és végig ezzel van a tanár, meg egy rakás másik kifejezéssel, például grand, vcc, pnw? jel stb.

Én ilyeneket nem tanultam se általánosban, se középiskolában.

Most meg se jegyzet, se semmi.

Neten rákerestem, de vagy valami alkoholisták általi leírást találtam vagy túl tudományos a megközelítés.

Például azt se tudtam már, mi az az anód meg katód?

Wikipédián elolvasva, mindenféle elektrolitról írnak, közben meg negatív és pozitív pólusok.


Tehát baromira össze vagyok zavarodva meg jó lenne, ha valaki mindenféle mellébeszélés nélkül írná le.


Köszönöm.


2023. márc. 26. 16:11
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"szinten annyi a lényeg, hogy fázison "jön" az áram, a null"


Ez a lényeg.

A GND "megy ki", VCC "meg be".

A többi csak süketelés.

Mert az van.

3 féle módon hívni ugyan azt...

Az elektrolites példa jól prezentálja ezt.

Úgy magyaráz meg egy fogalmat, hogy behúz 3 másikat.

Itt a válaszokkal is ez volt a gond, bár valaki felismerte, hogy mit fogok én a csillagharcos kapcsolásból érteni.

Az ilyen nem is segíteni akar, csak okoskodni.


Egyébként a programozásnak meg pont ez a lényege, hogy meglátni a lényeget és azt kiemelni.

Másképp ez lesz a vége, hogy a komplexitás úgy elszáll, hogy beszarsz.


Na kössz mindenkinek.

2023. márc. 27. 12:03
 12/18 anonim ***** válasza:

Össze-vissza hadoválsz, mert az a két agysejted ezt engedi meg. Dehogy az a lényeg a fázisban és a nullában, hogy az egyiken jön, a másikon megy az áram. Ahhoz nem kéne, hogy úgy nevezzék, ahogy nevezik. Lehetne "be", meg "ki", de lehetne "kaktusz" meg cipőtalp" is.


"Az ilyen nem is segíteni akar, csak okoskodni."

Ennyit fogtál fel, mi? Mennyit fizettél az általános iskolás bizonyítványért?

2023. márc. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"Ne hagyd magad megzavarni, csak azért írok mindig mást, mert ettől úgy tűnik mintha értenék hozzá!"


Egy kollégátok is ismeri ezt a fajta attitűdöt, amit képviseltek :D

2023. márc. 27. 17:08
 14/18 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt csak azért, hogy ha másnak is lenne ezzel problémája akkor itt tök frankón le van írva.

2023. márc. 27. 17:16
 15/18 anonim ***** válasza:
Azért a PWM jelnél egy ábra nem ártott volna, de ha szerinted ez frankó akkor legyen. Elég kusza.
2023. márc. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"tök frankón le van írva"

remélem ez a kérdés egy középiskolás konfabulációja, aki annyit tud az egészről, ami egy google kereséssel megértett

ez egy középiskolás szabadidős szakkör szintjén van


nem tudják megérteni a porginfósaink, hogy mi az a PWM?


miért raboljuk az idejét felsőbb matematikával olyanoknak akik szakiskolába lennének valók?

2023. márc. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönjük 16-os, ez aztán hatalmas hozzászólás volt.

Nyilván most már mindenki hülye, csak te nem. 😁

2023. márc. 28. 07:18
 18/18 anonim ***** válasza:
Egy felsőfokú tanulmányokat folytató egyéntől elvárható lenne, hogy minden téren mutasson bizonyos mértékű felfogóképességet. Azaz, ha nem is tudja magától, de rákeresve könyvekben / a neten, bárhol, képes legyen megérteni a lényeget. Különben joggal merül fel a kérdés, hogy mit keres a felsőoktatásban!
2023. máj. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!