Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet az, hogy a Vanádium...

Hogy lehet az, hogy a Vanádium Mohs keménysége hét, brinell keménysége csak 629; a molibdén brinell keménysége 1400 körüli és Mohs keménysége csak 5,5?

Figyelt kérdés
A fémek keménysége hogy értelmezhető?

#Mohs keménység #Brinell keménység
2023. okt. 6. 19:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem értem két féle keménység ugyan annál az anyagnál miért lehet fordított arányosságban egymással?
2023. okt. 6. 19:17
 2/3 anonim ***** válasza:

A fémek tulajdonságait nem igazán lehet jellemezni Mohs keménységgel. Csak bizonyos ritka esetekben ad jellemző adatot.

A fémek vizsgálatára egy tucatnyinál is több mérési eljárást, műszert, gépet használnak, nem véletlenül. Szakítógép, Vickers, Rockwell, Brinell, Shore, szkleroszkóp, fárasztógép, stb.


Éjfél elmúlt, nagyon csipás vagyok majd folytatom. Bocs!

2023. okt. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 00:14 vagyok.

A Mohs skála rideg ásványokra lett kidolgozva. Ha rugalmas, vagy szívós anyagokra próbáljuk alkalmazni megbízhatatlanná válik.

Jó példa erre amit találtál.

2023. okt. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!