Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol tudok venni CrMoV ötvözésű...

Hol tudok venni CrMoV ötvözésű szerszámacélt? (króm-molibdén-vanádium)

Figyelt kérdés
Kést szeretnék csinálni, és azt olvastam hogy ez egy kiváló alapanyag, de nem tudom hogy hol tudnám beszerezni. (Az interneten gondoltam) Vagy esetleg van valami másik anyag, ami tartós, és kiváló lenne KÉSKÉSZÍTÉSHEZ? (Amúgy egy lap kéne, nem henger, hogy csak ki kelljen vágnom, és megedzeni stb.)

2017. júl. 1. 15:11
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

Thyssenkrupp-Ferroglobusnak tutira van, vagy a Böhlernek. Sima vaskerekben nem nagyon áll polcon.


Amúgy a CrMoV önmagában kevés, ennek is van jópár eltérő összetételű változata, ki kéne választani, melyi kfelel meg legjobban.

A legjobb a szabványos jelöléssel, 1.XXXX megadni az anyagminőséget.


"Amúgy egy lap kéne, nem henger, hogy csak ki kelljen vágnom, és megedzeni stb."

Neked nem "lap" kell, hanem profilvágott, de minimum leszabott lemez darab. Laposacélban a megfelelő szélességhez túl nagy vastagságokat tudnál csak venni.

Keress, érdeklődj lézer- és vízvágós cégeknél, mert ezt lánggal, plazmával nem nagyon szokás vágni a feledződés miatt.

2017. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. júl. 9. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!