Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szénkefés villanymotor mennyiv...

Szénkefés villanymotor mennyivel tud nagyobb nyomatékot leadni amíg le van terhelve, mint a terheletlen fordulatszám és a teljesítményből számított nyomaték, állandó teljesítmény mellett?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 22:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Már én is belebonyolódtam, szóval a teljesítmény állandó lenne, de a gyorsulás miatt a fordulatszám a változó, tehát a maximális nyomatékot mindig az adott pillanatra értettem.
2010. okt. 20. 23:06
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Adok két linket, mazsolázz...

[link]

[link]

Én a következőt gondolom: ha azt a motort akarod használni és nem akarsz másikat venni, építsd be a vázba, csinálj hozzá egy áttételt, ha csak simán rákötöd a szándékolt akkukat, kapsz egy üresjárati fordulatszámot. Ebből és egy áttételből megtudható, mennyi lenne az elméleti végsebesség.

Ezután megépíted, és mindenféle elektronika nélkül ráakasztod az akkut. Kettőt rögtön megtudsz: mennyi így a gyorsulás és a végsebesség. Ha ez elfogadható, akkor jöhet a vezérlő elektronika, ha nem, akkor nem alkalmas a motor erre a feladatra esetleges áttételmódosítás után sem. Még bejöhet a képbe az akkumulátor feszültségének emelése, vagy csökkentése, de az a számomra teljesen ismeretlen motortól függ. Határadataid mindenesetre tartósan nem lehet túllépni. A kapacitás legfeljebb a megtehető távolságot befolyásolja.

Ennyi...

2010. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Még egy hasznos fórumlink. Elejétől a végéig átolvastam, azt hiszem innen mindent megtudhatsz:


[link]


maci

2010. okt. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ok. kösz a válaszokat.
2010. okt. 21. 18:52
 15/15 anonim ***** válasza:
56%
Na pont nem írta le senki se, hogy soros párhuzamos vagy vegyes gerjeszésű motorról van szó... Soros ugye mit is csinál ha elkezdjük lefékezni? Elkezdene gyorsulni, a párhuzamos meg ugye akkor adja le a legnagyobb nyomatékot... na de ezt senki nem írta le, hogy mi is a helyzet :) szénkefés motor... maradjunk annyiba, hogy kommutátoros a hivatalos neve.
2016. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!