Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Eszkimók hogyhogy nem köszvény...

Eszkimók hogyhogy nem köszvényesek mikor csak húst esznek?

Figyelt kérdés
A középkori nemesek pedig már attól köszvényesek lettek hogy mindennap ettek húst. Akkor at eszkimók hogy csinálják?
nov. 21. 15:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

A köszvény egy speciális betegség. Nem is tudjuk pontosan mi okozza. Nem lepődnék meg, ha valami autoimmun betegség lenne vagy baktériumfertőzés okozná.

A lényeg az, hogy nincs feltétlen összefüggés a köszvény és a húsfogyasztás között. A köszvényesek purinmentes diétát kell folytassanak, de ez sem garancia, mert a rohamokat sok esetben olyan dolgok váltják ki, amiben nincs purin.

nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Úgy tudtam (bár nem vagyok szakértő), hogy eléggé tisztázott, hogy okozza a köszvényt, a húgysavkristályok lerakódása az ízületekben.


[link]

nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ez a tünet, de mi az ok?
nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A vér magas húgysavtartalma, aminek lehetséges okai ott vannak a cikkben.
nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Akkor miért van fellángolás, ha kólát iszol? Ismerős köszvényes, van amikor semmitől is vannak tünetei, máskor meg zabálhat annyi húst, amennyit akar. Tehát ez nem az egyedüli ok, hanem az egyik ok LEHET. A köszvény olyan betegség, amit nem lehet gyógyítani, csak a tüneteit és a kifejlődéseit fékezni. Ha a húgysavszint lenne az egyetlen ok (haveromnak normál a húgysavszintje), akkor egyszerű lenne a megoldás.
nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Nemcsak húst esznek, de jelentős részben igen.

2. Genetika. De idősebb korukban ők is köszvényesek lesznek.

nov. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Cola? Simán! A fruktóz miatt! Jó sok húgysav képződik belőle valahogy. Sose igyál olyan üdítőitalt, amiben kukoricaszirup, invertcukor ,vagy más mit tudom én milyen álnéven savas hidrolízissel pancsolt fruktóz van.
nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A köszvényt a purinhoz kötik, kólában nincs purin. Lehet olyan ember is köszvényes, akinek a húgysavszintje jó.


Fruktózból nem képződik szerintem húgysav, legfeljebb húgy:) de az híg.

nov. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A német köszvény elleni diétás ajánlásban már benne van a fruktóz, az alkohol és a purin mellett. Nyugodtan keress rá!
nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem vonom kétségbe, de akkor mi okozza a köszvényt?
nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!