Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az Amerikaiaknak, hány atombom...

Az Amerikaiaknak, hány atombombájuk volt 1945-ben ? Ha Japán nem adja meg magát, tudtak volna további bombákat ledobni, vagy csak blöföltek ?

Figyelt kérdés
Mert önmagában két város elpusztitása nem állította volna meg a Japánokat, mert addigra már vagy 80 város semmisült meg hagyományos bombázásban.
dec. 1. 02:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A két bomba az elrettentés eszköze volt. Akkor még csak az USÁ-nak volt tömegpusztító bombája. Nyilván volt több is.
dec. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz, amikir harci repülőgép kötelékek dobálgatják hetekig a bombákat, vagy ledobnam egyet, ami pl. fél Közép-Európát 10 másodperc alatt a földdel tenné egyenlővé.
dec. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A Manhattan-tervvel kapcsolatban azt olvastam, volt a Trinity teszt bombája, meg a Fat Man, a Little Boy és a Thin Boy (ez utóbbt zsákutcának nevezték), valamint hogy "a két legyártott atombombát előbb Los Alamosból Tinian szigetére szállították".

Valószínűleg nem volt akkor több bombájuk.

dec. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
2 csak.
dec. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem volt több, de készen állt a technológia és valószínűleg alapanyag is akadt, tehát záros időn belül tudtak volna gyártani.
dec. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt elegendő hasadóanyaguk az amerikaiaknak több nukleáris bombához.

A Los Alamosi bázis tévúton járt, de a haditengerészet is működtetett egy kis labort, ahol eleve egy roppant lassú hőszeparációs eljárással dúsítottak uránt, amiből szintén nem lett volna semmi, ám mikor Los Alamosban rájöttek, hogy az addigi módszerükkel sosem lesz atombombájuk, átvették az US Navy módszerét és felépítettek egy gigászi üzemet rengeteg pénzből, ezzel aztán mégis sikerült elegendő uránt dúsítani és legyártották a bombákat.

Plutóniummal voltak még kísérletek, ez kevésbé közismert, hogy mennyi anyagot tudtak termelni, de összeszerelt bombájuk nem volt több, ez biztos.

Azonban nem a két atomcsapás miatt adták meg magukat a japánok, vagyis nem a két város lerombolása volt a döntő ok, hanem a többi nyolcvané, ahogy azt a kérdésedben írtad.

Nem volt már a japánoknak semmijük, sem vasuk, sem üzemanyaguk, sem repülőik, sem flottájuk, illetve ami volt, az üzemanyag hiányában nem volt bevethető.

A megmaradt nagyobb hadseregüket Mandzsúriában a szovjet fergeteg szétszórta, a koreai félszigeten is nyomultak északról a ruszkik és észbe kapva délről az amerikaiak.

Nem volt már semmi értelme egy ideje a harcnak, a végső lökést adták meg az atomcsapások, az utolsó csepp volt a keserű pohárban, mert már egy ideje amúgy is meg akarták magukat adni, csak a bushidó becsületbe kapaszkodó szélsőséges hadvezetés egy csoportja ellenezte, akik el voltak szánva a halálra, de ez a döbbenetes technikai fölény őket is sokkolta.

Ezt a szemére is szokták vetni az akkori amerikai hadvezetésnek, hogy csak egy kis idő kellett volna és a japánok megadták volna magukat, de ugye nem tudhatjuk, mi lett volna ha..., meg aztán Sztálin vörös áradatát is megfékezték a két bombával, amint azt sejteni lehet.

A két atomcsapás így nem minősíthető 'blöffnek', nagyon is valóságos tett volt és már csak ennyi hiányzott az azonnali kapitulációhoz.

dec. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még csak az a kettő volt, de tudtak többet gyártani. A "sikeres tesztek" után valószínűleg elég gyorsan és elég sokat. Hirosima és Nagaszaki után, ha csak a szükséges hasadóanyag gyártást nézzük, akár havi 3-4 hasonló méretű bomba lett volna építhető, és a gyártás exponenciálisan futott fel. Plutóniumból abban a pillanatban is volt elég egy további bombához. Szóval nem igazán blöff, még ha abban a pillanatban további készre szerelt bomba nem is volt raktáron.
dec. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzátennék a 6. válaszhoz, hogy a kapituláció idején még működött a los alamosi üzem, de nem túl sokáig, csak pár hétig, vagy hónapig, ugyanis ekkor már tucatnyi jobb módszert ismertek, amivel tízszer, hússzor, sőt százszor gyorsabban tudtak előállítani hasadó anyagot és az újabb technológiai kutatások sem álltak le.

A többi ma sem ismert, de az kétségtelen, hogy viszonylag rövid idő múlva tudtak volna - és csináltak is - újabb nukleáris tömegpusztító fegyvereket.

dec. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az volt a lényeg, hogy hány bomba volt a raktárban, hanem az, hogy az USA képes volt már arra, hogy előállítsa ezeket a bombákat. Ennek a ténye önmagában abszolút helyzetbe hozta őket katonailag minden más hatalommal szemben.


A többi nagyhatalom ekkor még messze nem volt olyan szinten, hogy legyártsa ezeket a bombákat. Az atombomba előállítása körül viszont óriási verseny volt már évek óta. Ilyen körülmények között, ilyen feszült versenyben 1-2 ilyen bomba ledobása (ahogy írtam) minden kérdőjelet eloszlatott, hogy ki az első számú katonai hatalom.


Egyébként az atombombák ledobása 1945-ben már nem is elsősorban Japán ellen irányult, sokkal fontosabb volt, hogy a szovjeteknek megmutassák, hogy a térségben ki a dudás a csárdában.

dec. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!