Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy nagy sebességgel(100-12...

Ha egy nagy sebességgel(100-120km/h) haladó autóból gépfegyverrel egy gyalogosra lövöldözök, akkor a célpont elé vagy mögé kell célozni, hogy a lövedékek célba találjanak?

Figyelt kérdés

jan. 2. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ ő merre mozog. Ha áll akkor mögé kell, hogy mire elsütöd a fegyvert pont ott legyen. Ha mozog akkor az ő sebességétől és a távolságtól is függ.
jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy merre áll a gyalogos. Ha a haladási irányra merőlegesen látszik, akkor nyilván a célpont megközelítési oldala felé kell elirányítani a célzást.
jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Egy gépfegyvernek van akkora szórása hogy bárhová is célzol eltalálod a célpontot.
jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
20%
A géppityunak pont az a lényege, hogy lősz vele folyamatosan, és körben lóbálod jobbra-balra, mint a Rambo, és úgyis eltalálod a nagy számok törvénye alapján.
jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válastokat. A twitchen szoktam nézni profi PUBG streamereket és feltünt, hogy nem a célpontra lőnek amikor autóból tüzelnek. De nekem úgy tünt inkább elé lőnek, vagyis az autó haladási irányába a gyalogos harcosok felé.
jan. 2. 17:20
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

#5


Nem.

Mögé kell célozni. A gépjármű sebessége vektoriálisan hozzáadódik a golyó sebességéhez.

Haonló az eset a repülőgépből kidobott bombánál.

jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Psycho ***** válasza:

A PUBG-nak saját fizikája van. Alapvetően nem rossz, nagyon komplex, az egyik legélethűbb, de még mindig nem valós.


Egyébként drive-by-nál az autóBÓL magára a célpontra kell tüzelni, ezért is lep meg, amit írsz. Vagyis: az autó sebessége negligálva van. Ugyanígy a glidernél is.

Ha autóRA lősz, akkor kell elé célozni.

Viszont, ha Erangel mapon a ferry-ről lősz, akkor meg érdekes módon beleszámolja a komp sebességét, tehát a célpont "mögé" kell célozni (haladási iránnyal ellentétesen), pont, ahogy a való életben is kellene.


Ajánlom figyelmedbe WackyJacky101-t (ha nem ismered), avagy, "professor of PUBG"-t, aki ebben a videóban lebontotta ezt a témát nagyon jól:

https://www.youtube.com/watch?v=ZaxdegS0DBM

jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7# Bár láttam már videóját ennek a youtubernek, de azért annyira nem ismerem. Megnézem a linkelt vidit.

Én profi orosz játékosokat szoktam nézni (Mozolev, Hibako, Vynga, Ded100kg), youtube-on és twitchen és egyértelműen mellé céloznak, csak nem teljesen vagyok tisztában miért és merre lőnek.

jan. 3. 00:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár a puskapor ereje a csőből a cső irányába hordja ki a golyót, de a golyó a puskacső elhagyása után sem veszíti el a mozgó autóból magára szedett sebességkomponenst, ami az autó haladási irányába mutat. Ezt kell a célzásnál kikorrigálni.
jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!