Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol tudok venni jódot? Itthon...

Hol tudok venni jódot? Itthoni kisérlethez kellene Vagy valamilyen formában tudok előállítani jódot?

Figyelt kérdés

jan. 3. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyszerkereskedésben, ha van intézményes háttered:

[link]

jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zcom09 ***** válasza:
100%

Nem igazán lehet, legalábbis nem magánszemélyként. A jód egy nagyon hasznos anyag kábítószerek előállítására, ezért a forgalmazása erősen kontrollált.

Egyetlen legális forrása magánszemélyként a patikákban kapható jód tinktúra, amiből viszonylag könnyen kinyerhető. (manapság már csak nagyon kevés patika árusítja)


Ezen kívül külföldi árusítóktól lehet rendelni (pl.: Ebay). Elméletileg ez nem keverhet bajba, mivel a birtoklása nem illegális (ha jól tudom, a pontos szabályozást nem ismerem).

jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Zcom09 - annyit még hozzátennék, hogy jód tinktúrát nem igazán lehet kapni, de szerves "Betadine" oldatot szinte mindenhol.


Jó megoldás lehet az, hogy az iskolának hivatalosan adunk egy kis pénzt ajándékba, amit a kémiaszertárra költ el az illetékes személy. Onnan meg már nem probléma elhozni a kérdéses vegyszert, ami fogyó eszköz. Persze ehhez kell egy jó ismerős iskolai alkalmazott.

jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ezeket a golyókat tudom cseppfolyósítani? Mármint folyékony lúgot készíteni belőle?
jan. 3. 20:06
 6/10 Zcom09 ***** válasza:
100%

Hogy mi? Szerintem itt valamit nagyon összekeversz. Vagy lugol-ra gondolt?

Ha igen az más, az a kálium-jodid vizes oldata, amit elég egyszerű beszerezni.

jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Zcom09 ***** válasza:
100%
+ kis javítás nem sima kálium-jodid oldat hanem jód és kálium jodid (alkoholos) oldata. Más néven jód tinktúra. Mint írták manapság nem nagyon lehet gyógyszertárakban beszerezni, de ha jól láttam online rendelhető.
jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
Konkrétan milyen kísérlethez?
jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tom Benko - pervitinhez kell neki - logikus!
jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zcom09 ***** válasza:
100%
@7 Methet akar főzni. később kirakott egy csomó ezzel kapcsolatos kérdést. Aztán megsértődött amikor nem árultam el neki honnan lehet tiszta efedrin venni.
jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!