Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az áramszünet biztos izzó...

Az áramszünet biztos izzó honnan tudja, hogy áramszünet van, vagy lekapcsoltam?

Figyelt kérdés

Pl.: [link]

Nem távirányítós, úgy tűnik.



jan. 7. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Van neki egy második érintkezője, amire direktben rá kell kötni a fázist. Innen "tudja", hogy éppen van-e feszkó a hálózatban.
jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

...hát én ezt nem venném meg...


Nem tudom, miként állapítja meg, hogy áramszünet van és hogy gondolják a kapcsolását ilyenkor, de vagy nem csereszabatos egy normál E27 foglalatú izzóval, vagy lennie kell valami másnak, amivel bekapcsolod.


...viszont azt írja, 15W-os.

LED-ben egy 15W-os lámpa elég erős fényt ad, bár ránézésre ők inkább 15W normál izzónak megfelelő fényre gondolnak.


Állítólag 2200 mAh akkumulátor van benne, ha ezzel a 2.2 Ah-val és 3.6V-tal számolok, akkor 7.9 Wh-t tud eltárolni.

Nyilván 15W-ot kevesebb mint 32 percig lenne képes kiszolgálni.


Azt írják, 4 órát működik akkuról, ez azt jelenti, valamivel 2 W alatt lehet a teljes fogyasztása (15 W helyett), fénykép alapján inkább ez lenne hihető.


Ha ezen túljutottunk, 6400 K színhőmérsékletet ír rá (fényerő nem lehet, az lm/lumen lenne).

Ez valami nagyon haszontalan UFO-szerű fény, nagyjából ezt szokták tudni a 3 mm-es alap LED diódák.

Nem mellékesen el tudom képzelni, hogy ilyen vacak lámpatestbe tényleg ilyen LED-eket pakoltak bele.


Semmilyen szempontból nem látom ezt a lámpát jónak, minimum ellentmondásosak az adatok, leginkább átverésszagú termék.


Nem venném meg.


Egy funkciót kinéznék egy ilyen lámpából, amit akár el is hinnék, de akkor rossz a leírás.

Ha ez vészvilágítás funkciót csinál, vagyis nem világít, amíg tápot kap, a táp megszűnésekor (pl. áramszünet) pedig világít 4 órát, akkor ez egy kicsivel 2W alatti, vészvilágításra alkalmas akkumulátoros eszköz lesz.


Ha ezt beteszed a normál izzó helyére, kapsz egy normál használatra nem igazán alkalmas ufo-fényforrást, ami pont ellenkezőképpen fog működni a kapcsoló állásával. Amíg fel van kapcsolva, addig tölt és nem világít, amíg le van kapcsolva, addig világít és meríti a belső akkumulátort (max. 4 óra időtartamra).


Ha ezt írnák a leírásban, azt el tudnám hinni.

jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

sehogy.


normál foglalatba csavarva normál izzóként működik, csak közben tölti az akkumulátorát.

ha áramszünet van, akkor külön be tudod kapcsolni. (valószínűleg azzal a műanyag foglalattal, ami a képeken van)

jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy használhatatlanra tervezett ipari hulladék. Én biztosan nem venném meg.
jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Amit belinkeltél, annak az adatai és leírása valóban nem egyértelmű, és az ára is gyanúsan alacsony, ahhoz képest, hogy 15 W-os és még tartalékvilágítás(?) is van benne. Nekem ilyen van:

[link]

Ha a kapcsolóval kapcsolom ki, akkor nem világít, ha kihúzom a konnektorból, vagy kicsavarom a foglalatból, akkor kisebb fényerővel, de tovább világít. Áramszünet esetén három SMD LED világít az akkumulátorról. Az ebben levő akkumulátor 0,1 Ah-s, kipróbáltam valóban kb. 2 óra hosszat képes világítani. Ha kiveszem a foglalatból, akkor világít, de, ha hozzáérintem a fázist (csak a fázist, a nullát nem) valamelyik érintkezőjéhez, akkor elalszik. Hogy mi a működési elve, nem tudtam rájönni, talán, majd, ha tönkremegy és szétszedem kiderül valami.

jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 - fúha - ez aztán a szemétgyártás magasiskolája!

😱

Akkumulátort beletenni egy amúgy is szarul hűtött LED-körte nyaki részébe a forró tápegység mellé - ehhez tényleg gátlástalanság szükségeltetik.

🤢

A legoptimistább becslés szerint is három hónap múlva kidobós lesz a cucc!

😡

jan. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6

Ránézésre megállapítottad, hogy forró a tápegység, nagyszerű. Akkor elárulom neked, hogy már több, mint három éve működik.

jan. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

#9 - nem vagyok látnok, csak jól értek a kérdéses technikához.


Pontosan tudom, hogy milyen körülmények kellenek egy lítiumakkumulátornak, hogy kibírjon valamit. Pontosan tisztában vagyok azzal is, hogy mennyire melegszik a linkelt konstrukció attól a felvett 6 wattól, melynek maximum 20%-a távozhat fény formájában.


Az eredeti kérdésre is van tippem, csak mivel nem szeretek találgatni, így még nem válaszoltam rá - de most megteszem:


A kérdéses "ficsőr" a legnagyobb valószínűséggel vagy a hálózati brumfeszültséget detektálja és/vagy figyeli, hogy egy helyi nagyfrekvenciás oszcillátor teljesítménye mennyire szökik meg a hálózat felé.


Az egypólusú kapcsoló nem szakítja meg a hálózati brumfesz felharmonikusait, hisz hiába szakítja meg a fázisvezetéket, az egyéb irányból még áthat a nullvezetőre. Áramszünetkor viszont elektromos szempontból teljesen elcsendesül a vezeték.

😊

jan. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még egy módszer a bekapcsolt állapot érzékelésére:


A mai filléres mikrokontrollerekkel nagyon egyszerűen meg lehet valósítani egy kábelradar funkcióját. Így egész egyszerűen elég vizsgálni, hogy a készülékre kötött hálózati vezetéken milyen távolságról történik meg a kibocsájtott nagyfrekvenciás impulzus erőteljes reflexiója. Ha ez a távolság már pl. már meghaladja a 6 métert, akkor azt a készülék úgy veszi, hogy elment az áram és világítania kell az akkumulátoráról.

😎

jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

„Pontosan tisztában vagyok azzal is, hogy mennyire melegszik a linkelt konstrukció attól a felvett 6 wattól, melynek maximum 20%-a távozhat fény formájában.”

Na, mennyire melegszik, pontosan hány fokos? Kívül megérinthető kézzel vagy nem? Hiába szövegelsz, a lámpa napi szinten néhány órát használva, három éve működik egy asztali lámpában.

jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!