Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok egy több hetes...

Scamdemic kérdése:

Mit szólnátok egy több hetes áramszünethez? Jöhet?

Figyelt kérdés
[link]

2021. okt. 23. 00:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
40%
Bocs,nem beszélünk náciul. Legalább fordítóval linkeld be, vagy próbálkozz magyarázni...
2021. okt. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%

Olyan nem létezik, hogy egy fejlett országban több hétre leáll az áram. Többszörösen redundáns rendszerek vannak, csak és kizárólag egy célzott támadással lehet egy teljes ország áramellátását hosszabb időre leállítani. Ha egy-két áramtermelő egység leáll, akkor a többi egység magasabb szinten működik, ha ez sem elég, akkor államilag szabályozzák, hogy kik kapnak áramot.


Ez alól az egyetlen kivétel, ha egyszerűen nincs energiaforrás, de ez Magyarországon az atomenergia és a megújuló energiaforrások miatt egyáltalán nem életszerű.


És akkor arról még szó sem esett, hogy ugye a teljes európai elektromos hálózat össze van kapcsolva, tehát ha a teljes magyar áramtermelés valamiért megszűnne, akkor sem maradnánk áram nélkül.


Üdv, egy villamosmérnök.

2021. okt. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
65%

Jön bizony,de hónapokra tervezik a kis kilincsorrú barátaink.


Jön a -30 fokos tél(idén TÉNYLEG az évezred tele jön),nem lesz áram és fűtés.

2021. okt. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Azt hittem a gáz fog elfogyni hamarabb.az atomerőművek termelik az áramot ha jól tudom.
2021. okt. 23. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
57%
Az atomerőmű sokra megy vezeték nélkül,az meg leszakad minden szrtól.
2021. okt. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 molnarmarcell21 ***** válasza:
6%
Én élvezném, épp az áramszünetek miatt igyekeztem mindenből olyan eszközt venni, ami manuálisan is működhet.
2021. okt. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
41%
Érdekes lenne, főleg most, így, hogy közeleg a tél. Bár ez az ország amúgy is ki akar lépni az EU-ból, tehát legalább gyakorlatozhatunk, milyen lesz ismét laúval, nemezsátorban élni, kumiszt ívva, hallgatni a tábortűz mellett a réveteg tekintetű sámánjainkat, heves dobpergés mellett népi regéket kántálni..
2021. okt. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
A kulcsszó a korlátozás, amiről #2 is ír.
2021. okt. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%
6# Kurblizol majd magadnak internetet?
2021. okt. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 molnarmarcell21 ***** válasza:
29%

Nem vagyok fiatal, volt élet a net előtt is, megvagyok nélküle :)

Világításhoz van gyertyám, mosáshoz kezem, főzéshez tűzhelyem, szórakozáshoz vannak könyveim - máshoz nem használok áramot.


A hűtést nem tudom egyedül megoldani, de éltem már hűtő nélkül is évekig, szóval megoldható, csak kicsit oda kell figyelni.

2021. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!