Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell felkészülni egy...

Hogyan kell felkészülni egy háborúra?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, van egy házad, családod, kutyád. Egy világháború esetén gondolom nem Magyarország lenne a célpont, de azért Paksra biztos lezuhanna egy atom. 70 kilométeres távolság elég ahhoz, hogy biztonságban legyek annak a felrobbanásától? Vagy ez leterítené az egész országot? Robbanás után az első 24 óra számít, úgy tudom. Mi az az anyag, ami az Indiana Jonesban volt, amiből a hűtő készült, hogy az ellen tudott állni a sugárzásnak? A pincémet a kertben ki akarom minél biztonságosabbra alakítani. Gondoltam ilyen anyagból bevonom jó vastagon a falakat, bevásároltam rengeteg konzervet. Milyen tippek vannak még amikkel jobbá lehet az esélyeket tenni?
jan. 22. 09:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Ha Paksra ledobnak egy atombombát akkor nem Paks sugárzása lesz sok, hanem az atombombáé... 70km meg egy atombomba esetén nem túl nagy távolság.


Lehet építeni atombunkert, kb. 2-2,5m nehéz beton fal, megfelelő szellőztető rendszer és társai kell hozzá. ld.: https://www.youtube.com/watch?v=2oKh0-mb770

jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az az anyag, ami az Indiana Jonesban volt, amiből a hűtő készült, hogy az ellen tudott állni a sugárzásnak? "


Fantázia - abból bármi készülhet...

jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én megfordítanám a kérdést. Mi történne ha Paksra valaki ledobna egy atombombát. Ha az ember egy picit végig gondolja (az "ellenség" szempontjából) stratégiailag az egy öngól. Ha csak nem valami komplett idióta az illető akkor elég hamar rájön, hogy nem jár jól vele.


1./ Rajzoljunk egy kb. 50km sugarú kört Paks köré. Kb. egy mai atombomba ekkora területet pusztít el elég nagy mértékben, és tesz évtizedekre használhatatlaná (járhatatlanná). /És mindegy, hogy ott van-e már most is atom vagy sem, nem a Paksi atomerőműből származó anyag fogja a gondot okozni, ha egyáltalán onnan bármi ki is szabadul/. Gyakorlatilag ezzel járhatatlanná válik a Balkán-Nyugat európa út. Nem véletlen, hogy Európa fél történelme arról szólt, hogy ez az útvonal kinek az ellenőrzése alatt álljon. Egyszerűen nem nagyon lehet más irányba menni. Tehát erre azért neki is szüksége lesz, és erre kéne mennie. Ez kb. olyan lenne, mintha maga alatt vágná a fát.


2./ A Magyar energia rendszer Paks centrált. Ha Paks kiesik nagyon nagy gondok vannak a lakosság ellátásával. Lehet zavart kelteni, ami arra jó, hogy a lakosság bizalma megrendüljön az ország vezetése iránt (ezért is támadják az Oroszok most az Ukrán energetikai rendszert, de látszik, hogy azért "óvatosan" csinálják, és relatív gyorsan helyre is lehet állítani). De amint átvették itt a "hatalmat" nekik kb. másnap már kell a Paksi erőmű és annak a működőképessége mert különben ugyanott tart, hogy lesz egy rakás elégedetlen ember, és azért az elég veszélyes rá nézve is. Szintén maga alatt vágná a fát.


3./ Tudjuk van a világban néhány totálisan idióta vezető aki ennyi gondolkodásra sem képes, de közülük most csak 1-nek van atomja, a másiknak talán egy kis esélye van, hogy szerezzen. A harmadiknak nincs. De neki meg nem érdeke Paks elpusztítása.

jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Aztán egy ilyen harmadik vh esetén olyan sokkal jobb lenne évekig, évtizedekig a földalatti lyukban vegetálni, mintsem pár évvel korábban meghalni?
jan. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

"Robbanás után az első 24 óra számít, úgy tudom."

Hát, ha a célpont Paks, akkor nagyon nem. A robbanás szétszórná a sok ezer tonna radioaktív hulladékot csernobili zónát csinálva a fél országból.

jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges az atombunker. Pár km-re bekövetkező robbanást már egy átlagos pincében túl lehet élni. A radioaktív kihullás 3-4 nap alatt lecsökken annyira hogy gyorsan el tudd hagyni a területet komolyabb sugárdózis nélkül.

Az igazi gondot az utána kialakuló anarchia okozza. 20-30 fős fosztogató bandák ellen nem tudsz egyedül védekezni. A hozzád hasonló felhamozók lesznek az elsődleges célpontok, akiket megrohannak.

Egy vasajtót semeddig se tart munkagéppel vagy egy kisebb páncélossal betörni. Lásd Ukrajna: gyalogsági BMP-vel egyszerűen belementek a házak oldalába.

jan. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

"Gondoltam ilyen anyagból bevonom jó vastagon a falakat"

Teljesen feleslegesen fáradnál. Jó 40 éve vegyi védelmi századhoz voltam besorozva. Egy atomrobbanás után mi mentünk volna a terepre a lakosságot és a hadsereget segíteni, dekontaminálni az embereket és a technikákat. Egy 40 fős fürdetősátrat 2 óra alatt kellett tudnunk telepíteni. Akik a kihullási zónában gyalogosan tartózkodtak, azokról mostuk volna le a sugárzó részecskéket, és új ruhát osztottunk nekik. Inkább nagyméretű picire csomagolható esőkabátot tarts magadnál, ha gyalogosan járánál a kihullási zónában éppen. És egy háttérsugárzás detektorod legyen otthon a sugárzás intenzitását mérni. Ez összesen egy 20 ezer forint körüli beruházás, ennél többet én (mint kiképzett vegyi védelmis) nem költenék erre a félelmemre.

jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy aki egy atomerőműre atombombát dob, azt a Föld összes többi hatalmi csoportja a földi élet elleni bűncselekményt elkövető agresszornak klasszifikálja. Az ilyen cselekedet elkövetője ellen globális összefogással fog fellépni minden ország.


Atomerőmű biológiai védőburkát még klasszikus fegyverrendszerekkel is tilos támadni. Csak a transzformátorállomást és a kapcsolókertet szabad lerombolni. Általában célzott robbantásokkal és grafitbombákkal iktatják ki a távvezetékrendszert, ha ez katonai megfontolásból szükséges.

jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én legfeljebb egy szép sírhellyel készülék. Vagy a háború, vagy az azt követő anarchia úgy is elvisz. Ha nem.. Na az az igazi gáz. Egy tönkre vágott kontinensen egy teljes anarchiában nem biztos, hogy erről álmodtam.
jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
A paksi blokkokban egyenként 42 tonna fűtőanyag van (meg ott vannak még a pihentető tartályok is, stb). Egy atombombában ennek ezredrésze sincs. Viszont egy atombomba szét tudja szórni az erőmű összes üzemanyagát (ilyesmi még Csernobilban sem történt, ott is csak minimális mennyiség szóródott ki, a nagy része szépen megolvadt és elkezdett lefelé csorogni). Tehát ne az atombomba sugárzásától félj...
jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!