Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Panelházban mekkora veszélye...

Panelházban mekkora veszélye van zuhogó esőben fürdőkádban fürdeni?

Figyelt kérdés

Éppen megcsináltam a fürdővizet, beletettem a fürdősót, meg minden, amikor vadul eleredt az eső.

Az rendben, hogy van villámhárító, de egy villámcsapás érheti a vízvezetékrendszert, vagy a földelés által az teljesen veszélytelen?

Műszaki ember vagyok pedig, de valamiért a villámokhoz nem sokat értek, vagy már elfelejtettem, ha tanultam is erről valaha valamit.

Lassan csitul az eső, de még azért zuhog, csak valamivel kisebb intenzitással.

Szóval van valami veszélye?

Lassan kezd kihűlni a fürdő.



máj. 21. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Az ég világon semmi veszélye nincs.
máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Hetente atlagosan tobb szazezren furdenek zuhogo esoben csak Magyarorszagon, megsincs tele a hirek villamcsapasban elhunytakkal.
máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Földelés nem véletlenül van.. Teljesen veszélytelen igazából. Nyílván ott más a kérdés,ha EPH hiba van,de akkor sem akkora a veszélyes. Villámhárító igazából mindent intéz ha netán arra kerülne a sor.. Dehát,mennyi is erre az esély :D
máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%

Ezek a válaszok nem jók. Persze, hogy van veszélye, csak nagyon kicsi. A nagyon kicsi fogalom akkor rokonszenves, mikor a szomszéd házban üvölt fel valaki. De az éppen felüvöltő számára egészen más lesz a fogalom tartalma.

A földelés a hétköznapi fogalom-értelmezéssel ellentétben egészen másképp viselkedik a villámáramokkal szemben, de has ezt nem is néznénk, egy jó földelési ellenállás mondjuk 0,5 ohm, egy igazán kicsi villám áramának csúcsértéke 20 kA, tehát a földelésen megjelenik egy 10 kV-os feszültség egy rövid időre. Ilyen áramoknál és feszültségeknél semmilyen villamos vezetést-érintkezést nem lehet nulla ellenállásúnak tekinteni, 2 méter betonvason esik annyi feszültség, ami simán agyonvágja a boldog lakástulajdonost.

máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!