Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Petiék örököltek 450. 000...

Petiék örököltek 450. 000 Ft-ot, amelyet szertnének befektetni. (? )

Figyelt kérdés

Egy részét egy évre le akarják kötni a Takarék Banknál 26%-os kamatra, másik részéért letéti jegyet akarnak venni a Spórolj Banknál 32%-os kamattal.

Milyen arányban osszák meg a pénzt a Takarék Bank és a Spórolj Bank között, hogy pénzük 30%-ot kamatozzon?


1:2

2:3

1:4

3:4


2010. nov. 5. 10:13
 1/3 anonim válasza:

A megoldás 1:2 lesz.


Egyenletrendszerrel meg lehet oldani a feladatot, ide feltöltöttem neked a megoldást [link]


Az 1. sorban azt mondom, hogyha a pénzek a kamatozás után az eredeti 126%-a illetve a 132%-a lesznek. Tudom, hogyha ezeket összeadom, 585000 kapok, vagyis a 450000 130%-át.

A 2. sorban az egyenlethez azt a tényt használom fel, hogy a két rész pénz összege 450000 Ft. Ebből az egyenletből fejezem ki az x-et.


Ezt az x-et a 4. sorban behelyettesítem az elsőbe, és megoldom az egyenletet.

Miután megkaptam az y értékét, ezt a 12. sorban visszahelyettesítem a 2. sorban kifejezett x egyenletébe, és így megkapom az x értékét.


Mivel az y kétszerese az x-nek ezért az egyik 1 része az egésznek, a másik 2 része, vagyis 1:2.

2010. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Héj, nem örököltem annyi pénzt. De majd egyszer jó lenne :-)


Üdv!


Peti


:-D

2010. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
XD és köszii
2010. nov. 5. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!