Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sürgős! Nem boldogulok ezzel...

Sürgős! Nem boldogulok ezzel a Komal feladattal. Segítesz?

Figyelt kérdés

Négy darab henger alakú konzervet rögzítenek egybe egy gyárban az ábrán látható módokon egy köréjük tekert szalagpánttal. Milyen hosszú szalagra van szükség az egyes módozatoknál, ha a hengerek alapkörének átmérője 10 cm, és a szalag záródásánál hosszában 2 cm átfedés van a szalag két végének összeragasztására?


az ábrát itt érhetitek el: [link]


ezzel nincs is semmi gond hiszen az első mód könnyedén kiszámolható, mert a szalag a konzervek negyedét érinti és így kijött hogy össz 73.4 cm szalag kell, viszont a másodikkal nem boldogulok. hozzátenném hogy nem beküldésre kell, hanem matekfaktra méghozzá holnapra, ezért lenne sürgető a megoldása.előre is köszönöm.


2010. nov. 8. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Kis segítség: ott egyenlőszárú háromszögek vannak.
2010. nov. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ de ha kérhetném kicsit bővebben és kifejtősebben, mivel szeretnék már lefeküdni és elég fáradt vagyok holnap meg ráadásul hamarabb is kell kelnem mint szoktam, szóval már nem nagyon vagyok gondolkodásra alkalmas állapotban.
2010. nov. 8. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy rombusz. Az egyik átlója nyílván 20, a másikhoz kell az egyenlőszárú háromszög magassága.

Ezek egyelőre nem tudom még, mire jók pontosan.

2010. nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja dehogynem tudom. Hát az egyenes részek hossza megegyezik azzal, mintha a körök középpontjait kötnéd össze. A szögekből meg ki lehet számolni, hányad rész esik egy-egy körvonalra. Ugye egyenlőszárú háromszögekről beszéltem, tehát ott lesznek 60 fokok, ami egy körnek az 1/6 része.
2010. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog. Az első ábrán jó látható, hogy a körívek, egy teljes kört alkotnak. Viszont ugyanez a helyzet a 2.ábrán is! Az egyenes szakaszai megegyeznek az első ábráéval, így a keresett hossz ugyanaz, amit az első esetnél is számoltál ...


maci

2010. nov. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!