Hogy jönnek elő a memóriából az infók?










Pontosan nem tudni, hogyan tárolja az agy az információkat, de valami olyasmi modellt kell elképzelni, hogy az információk össze vannak egymással kapcsolva, pl. a kezelőfelület látványa össze van kapcsolva magával az információval és sok más dologgal, ami az információ befogadásakor ért inger, és más információkkal stb. Idővel ez a kapcsolatrendszer fejlődhet is, ha foglalkozol, "forgatod az agyadban" az információkat. De ha nem használod, akkor a kapcsolatrendszerek megritkulnak, és adott dolgok nehezen vagy nem jutnak eszedbe.
Viszont az információ az agyadban marad, de a tudatod nem fér hozzá, ha megritkultak a kapcsolatok hozzá. Viszont sokszor elég egy dolog, pl. ahogy előttem írták, a kezelőfelület látványa, és akkor ismét előjöhet. Ez is bizonyítja, hogy az információ ott van az agyadban, de kell valami, ami segít eszedbe jutni, amihez az információt kapcsolod.





Az emberi agy egy rendkívül komplex, bonyolult rendszer, a kutatók a közelébe sem járnak a tudat létrejöttének felderítéséhez. Nagyon kevés infónk van az elménk működéséről.
Egyébként erről jut eszembe, nyelvtanulóknál van az ún aktív/ passzív szókincs. Az aktív szókincs az, amit a tanuló használ, azok a szavak, amiket beszédben, szövegalkotásban használ. A passzív szókincs pedig az a szókincs, amit a tanuló nem használ szövegalkotásban (mert pl. nem jut eszébe egy magyar szó angolul), viszont egy szövegben, vagy beszédben a szót felismeri, és értelmezni tudja. Ez szinte ugyanaz, mint ami veled is történt, kérdező.





Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!