Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet elmagyarázni egy...

Hogyan lehet elmagyarázni egy 10 éves gyermeknek a relativitás elméletet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
sehogy, netömd má ilyenekkel a fejét...hagyd békén a gyerekkorát!!!
2010. nov. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
van.
2010. nov. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Silber ***** válasza:
Hát ha sikerül is, akkor elég nehezen fog menni, mert ilyen korban még nincs meg benne a kialakult kép az alap fizikai tényekről sem. Maximum elmondhatod neki a "tapasztalati" eseményeket (idődilatáció, távolságkontrakció), de ezek magyarázata sokszor még az okos embereknek is nehéz :)
2010. nov. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A világ alig vannak páran akik megértik a relativitáselméletet... azok nem hiszem, hogy itt vannak a gyik.hu-n.
2010. nov. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Silber ***** válasza:
Utolsó: márpedig meglepően sokan vannak. Én speciel négyesre vizsgáztam belőle egyetemen (nem tudtam az idődilatáció képletét pontosan) :)
2010. nov. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Akkor gratulálok neked.
2010. nov. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj.:)Nem azért kérdeztem mert el akarom magyarázni,hanem hogyan lehetne,ez nem ugyanaz.Na de a lényeg hogy nem is lehet ugye?
2010. nov. 20. 14:24
 8/9 anonim válasza:
A relativítas elmélet lényegi része a megfigyelő perspektívajanak a fontossagan alapul.Ez bizonyos tekintetben összhanban van az idividualista filozófiaval es sok minden massal párhuzamos a hetköznapi életben.Ezt gondolom Te sem erted,pedig ez a lényeg,ne magyarzd meg kisgyereknek,mert halvany segedfogalma sem lesz,hogy mről beszélsz,érted?!
2010. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A relativitáselmélet állítása az, hogy ugyanazok a fizikai képletek vonatkoznak az egymáshoz képest mozgó, illetve más helyen lévő dolgokra és eseményekre. Az elmélet azt részletezi, hogy egészen pontosan ez hogyan lehetséges.


Ha ezt elmondod a 10 éves fiadnak, akkor kellően unalmasnak fogja találni a témát ahhoz, hogy belássa, elég lesz 6-7 év múlva visszatérnie rá. Az szerintem többet árt, mint használ, ha a szenzációs-hatásvadász megközelítést használod ("a rel. elmélet azt mondja, hogy a gyorsan mozgó órák lassabban járnak és a gyorsan mozgó méterrudak összetöpörödnek" stb.)

2010. nov. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!