Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan és mit kell számolni,...

Hogyan és mit kell számolni, ha az a kérdés, hogy hány g oldat szükséges egy másik oldat fémtartalmának lecsapolásához?

Figyelt kérdés

Hány g 1,76%-os NaCl-oldat kell 28 g 3,9%-os AgNO3 fémtartalmának lecsapolásához?

Nem azt kérem, hogy oldjátok meg helyettem, csak fogalmam sincs, hogy hogyan kezdjek neki.


2010. nov. 30. 10:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagyis azt hiszem, hogy a legfőbb gond, hogy nem tudom felírni a reakcióegyenletet. Utána talán menne is.
2010. nov. 30. 11:04
 2/5 A kérdező kommentje:
AgNO3+NaCl=AgCl+NaNO3
2010. nov. 30. 11:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor mostmár megy?:)
2010. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Silber ***** válasza:
Az ilyen feladatok kulcsmomentuma, hogy az egyik oldatban annyi mólszámú lecsapószernek kell lennie, amennyi sztöchiometrikusan reagál a másik oldatban találhatóval.
2010. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Félig-meddig. :D

De megcsináltuk órán, most már megvilágosodtam. :D

Köszi azért! :)

2010. nov. 30. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!