Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány volt, amper, és watt...

Hány volt, amper, és watt kell ahhoz h nagy fájdalmat vagy halált okozzon?

Figyelt kérdés

Az h hány volt meg hány amper befolyásolják egymást? pl 30 volt 1 amper az ugye 30 watt, és 15 volt 2 amper is 30 watt

azt olvastam h 0,1 amper már halálos lehet, valamint a 60 volt is, de ha pl 0,1 amper 5 volt, akkor is halálos?

szóval milyen teljesítmény kell ahhoz h halált okozhasson?


2010. dec. 11. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A volt ahhoz kell, hogy egyáltalán megcsapjon az áram. Az amper okozza magát a halált. Ez a kettő persze összefügg, de ha külön-külön nézzük, akkor ugye azért nem halsz bele a 9 voltos elem fogdosásába, mert egyáltalán meg se ráz az áram, túl nagy az ellenállása a kezednek. Amper csak akkor van, amikor már folyik az áram, és feszültség/ellenállás képlettel számolható ki a mértéke. És igen, 0,1 A már simán öl, ha jó helyen (a szíveden) megy át.
2010. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

I=U/R


Tehát a halálos áram függ a tested ellenállásától és a feszültségtől.


1 volton ugyanannak a testnek az "áramfelvétele" kevesebb, mint mondjuk 230-on. Ezért nem fog az 1 vagy 5 volt megölni. (mármint egy embert)

2010. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A leírt áramérték töredéke már halálos lehet! 10-15 milliamper erősségű áram a szíven keresztülhaladva már erősen problémás. Hogy ez az áram mekkora feszültség hatására jön létre az csupán az érintkező testfelületek ellenállásától függ. Ez az érték normál esetben néhányszor 10 kOhm - néhányszor 100 kOhm közötti nagyságrendű általában. A pontos értéke rengeteg dologtól függ. A bőr nedvességtartalmától, a lelki állapottól, fáradtságtól, az érintkező felület nagyságától, meg még sorolhatnám. Elképzelhető olyan extrém környezet, ahol már egy relatíve kicsi feszültségérték is létrehozhat ilyen nagyságú áramot. PL amikor valaki fürdik, és egész testfelülete érintkezik (avizen keresztül), a nagyon kicsi feszültségérték is okozhat kellemetlenséget! Vagy ha pl. nyílt seben, közvetlenül az erekben folyó véren, ereken keresztül kapcsolódunk egy feszültségforrásra, akkor is folyhat keresztül veszélyes erősségű áram relatíve kicsi feszültség hatására is!


maci

2010. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A feszültségtől csak annyiban függ, hogy képes-e az adott feszültség a szükséges áramerősséget létrehozni a testben.


A halálos áramerősség váltakozó áram esetén 0,08-0,1A, egyenáram esetén 0,3-0,5A átlagos férfiaknál. Nőknél átlagosan 30%-kal kevesebb, gyerekeknél átlagosan 50%-kal kevesebb.


Persze ez függ az áramütés idejétől, az áram útjától a szervezetben, az áramütött fizikai állapotától, illetve váltakozó áramnál a frekvenciától.


Az a 60V amit hallottál, csak annyi, hogy váltakozó feszültségnél 50V-ig nevezhető törpefeszültségnek.

2010. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
és a váltakozó feszültségnél az sem mindegy, hogy csúcs vagy effektív, vagy középértékéről beszélünk, valamint a jelalak sem mindig szinuszos, négyszög, fűrész, háromszög, másféle periódikus, vagy akár tranziens.
2010. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
akk azt mondjátok meg h hány watt kell a halálhoz, mert azt többször felírják mint h hány volt meg amper
2010. dec. 11. 16:41
 7/16 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

akk azt mondjátok meg h hány watt kell a halálhoz, mert azt többször felírják mint h hány volt meg amper"


P=I*U


Azaz Watt = Volt x Amper


Mit nem értesz?

2010. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
42%

hát most, hogy megfogtam a műszer elektródáit, 1,8 megaohm ellenállásúnak mért le, tűelektródákkal. Ha ugyanezeken az érintkezőkön 230V váltakozó feszültség lenne, 0,18 mA folyna át rajtam, tehát nem halnék meg.


de mint írtam, az emberi test ellenállása ERŐSEN ÁLLAPOTFÜGGŐ!

mellesleg az érintkező felület is nagyon számít!

2010. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
És az sem mindegy hogy milyen műszerrel méred le,én próbáltam 3 különbözővel,és más értékek lettek,analóg,digitális nagyon eltérő
2010. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ezek a személyek szerintem egyesével is tudtak fájdalmat, illetve halált okozni megfelelő eszközökkel.
2010. dec. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!