Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan oldhatták volna meg...

Brain Storming kérdése:

Hogyan oldhatták volna meg kiszámíthatóbban a villám befogását a "Vissza a jövőbe I. "-ben?

Figyelt kérdés
Megoldható!
2010. dec. 18. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Trolibusz módszer?
2010. dec. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ígéretesnek hangzik, de kifejtenéd?
2010. dec. 18. 23:57
 3/8 anonim ***** válasza:

A villámot úgy vezetnék el a kocsihoz, ahogyan a trolibuszokhoz. A vezetéket az út felett hosszában kifeszítve a kocsi áramszedője végig érintkezésben marad vele.

Csak tartani kell a 88 mérföldes sebességet, és várni a villámot.

2010. dec. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Stimm - én ezt még azzal egészítettem ki, h egy villámhárító-(vagyis befogó)antenna körül alakítanak ki egy körpályát, és a kocsi "kipányvázásával" folyamatosan lehet tartani biztonságosan a 88mph-t.

Így "végesen lehet végteleníteni" a pályát.

2010. dec. 19. 01:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a trolis megoldás szerintem is egyszerűbb lett volna, és nem kellett volna másodpercre pontosan időzíteni mindent, így nagy volt a kockázat.

Mondjuk azt a mai napig nem tudom, hogy miért pont 88 mérföld kell hozzá, miért olyan különleges ez a sebesség?.

És hogy a Doki hogyan fejezte volna be még az első kísérletnél azt a mondatát, hogy:

- Mellesleg a rozsdamentes acélszerkezet elősegíti a fluxuskondenzátor... Vigyáz!!!! :P

félreugrottak és sose tudtam meg mit segít elő a rozsdamentes acélszerkezet. xD

2010. dec. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Mondjuk azt a mai napig nem tudom, hogy miért pont 88 mérföld kell hozzá, miért olyan különleges ez a sebesség?"


Ezt én sem értettem - ámbátor lehet, h ez utalhatott a 88MpH-s sebességhatárra, ami emlékeim szerint bizonyos államokban a max. megengedett sebesség volt autópályán (142KmpH)... persze lehet, ez csak "meglepő véletlen" (Lásd. a második rész egyik következtetése).


Nem derült ki, h a talajhoz viszonyított sebesség volt-e a lényeg, vagy a motorteljesítmény - ami nem valószínű, mivel a 3.-ban a mozdony tolta meg a halott motorú kocsit.


Amúgy a 3. részben másképpen is megoldható lett volna a sebesség elérése... de ez legyen egy másik kérdés témája!:)))

2010. dec. 19. 14:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a trolibusz-elv ötletes, de szerintem kicsit irreális ötlet lett volna, hogy feltúrják a város központját és egy körpályát építenek ki...de télleg kreatív!
2010. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha nem lett volna az a csavar, h Marty eltűnik, akkor tök mindegy lett volna, h ezt hol állítják fel - egy sík terepen felállított magas villámbefogó pózna akármeik viharból be tudott volna csalogatni.


Másik dolog - azt a rohanást sem értettem.


ha Marty eltűnt volna, semmi sem történt volna - a Doki jól tudta, h a szüleit össze kell hozni, és akkor minden visszatér a "normális jövőbeli" kerékvágásba. Persze kérdés, h ez miféle paradoxonokat váltott volna ki megint!:)))

2010. dec. 19. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!