Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Rázott már meg áram, csapott...

Rázott már meg áram, csapott már beléd villám?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tv hátuljánál meg akartam igazítani a kábeleket, nem áramtalanítottam le és puff, megrázott. Egy jó ideig utána le volt zsibbadva a kezem, és nem éreztem vele semmit.
2011. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Draug ***** válasza:
100%

Jah, egy hosszabb darab zártszelvényt vittem épp kézben a kerítés közelében, megbotlottam, és bár nem estem el, arra elég volt, hogy a fém ráfeküdjön a villanypásztorra...

Mondjuk ezekben nem szokott nagyon magas feszültség lenni, de arra elég volt, hogy pár percre lezsibbadjon a karom (és érdekes módon a hátsó felem is), miután átfutott rajtam az áram...

2011. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kicsi voltam beledugtam a fém csipeszt a 220-ba (mert valami apró alkatrészt akartam kivenni, és észrevettem, hogy a csipesz mérete pont illik a konnektoréhoz). Kicsit seggreültem tőle, meg füstölt, de nem volt vészes.


Aztán múltkor véletlenül megfogtam a villanypásztort, az után picit zsibbadt a kezem.

2011. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát párszor megfogtam Ausztriában a villanypásztort, bár gumitalpú cipő volt rajtam, tehát nem rázott annyira:)
2011. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
A Hifi-t bäsztattam, persze áram alatt volt. A bal kezem ujjait húzta rögtön össze az a szép kék fény. De semmi több.
2011. júl. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem már rázott meg áram ( hálozati )! Rendesen hozzá ragadtam.

Milyen érzés: Megfeszült mindenem, nem tudtam megmozdulni.

Mintha csak szobor lettem volna. Tudatában voltam mi történik velem, de nem tudtam elengedni. Morajlást hajlottam, olyat ami nagyfeszültségű vezetékek kornyezetében lehet hallani.

Egyik kedves rokonom kikapcsolta a gépet, így tudtam kiszabadulni. A szívem meg elkezdett kalapálni, szúró fájdalmat éreztem a mellkasomon. Utána redbe jöttem, inkább lelkileg viselt meg mint fizikailag.

2011. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
mikor megy a mosógép akkor a víz megszokott egy picit csípni.
2011. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Manesz ***** válasza:
100%
Én leégettem a suli fél hálózatát (tanároknak nem működött azzal a konnektorral az írásvetítő, két százasszeggel ellenőriztem, kiderült a kábelja szakadt meg a vetítőnek... Nekem semmi bajom csak két folt van ott ahol fogtam a szegeket.
2011. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyám földelés nélküli hosszabbítóba dugta a mosógépet, én meg mezitláb beleléptem a szivárgó vízbe, megnyitottam a csapot és kellemesen elzsibbadtam.

Meg hálózati feszültséggel vezérelt levegőszelepnek vágtam oda gumikalapáccsal (házilagos javítás), csak nem vettem észre hogy fém a szerszám nyele és áthúzott.

Meg pár hasonló, de semmi különös.

2011. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Engemet is megrázott már egypárszor, de szerencsére eddig mindig száraz helységben (nappali, műhely) és nem fürdőszobában és a kezem is mindig száraz volt, gumitalpú cipő vagy papucs úgyhogy semmi különös.
2011. júl. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!